Омбудсмен сказав, чому не відбуваються обміни

Головна Сторінка » Омбудсмен сказав, чому не відбуваються обміни

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відповів на запитання “Чому давно немає обмінів?”.

Російська Федерація не хоче забирати своїх полонених. Про це омбудсмен написав у Telegram.

“Обміни не відбуваються, бо цього не хоче Росія. Всі ініціативи, бажання та дії України щодо повернення своїх захисників із полону наштовхується на російське небажання здійснювати повернення навіть своїх громадян”, – сказав Лубінець.

Чимало російських полонених писали заяви на те, що хочуть повернутися, однак їх ніхто з російської сторони не хоче забирати, розповів посадовець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повернула з російського полону майже 2,6 тис. людей

За інформацією Головного управління розвідки, Росія нині розгорнула найдорожчу і наймасовішу кампанію “Майдан 3”. Яка націлена на те, щоб змістити акценти українців із російської загрози на розпалювання ворожнечі та загострення розбіжностей в Україні і між українцями, сказав Лубінець.

“Війна триває. Росія робить усе, аби вона проникла у всі сфери життєдіяльності українців, витрачаючи при цьому шалені суми грошей”, – повідомив омбудсмен.

“Тож нам потрібно бути єдиними, не розпорошуватися на дрібні скандали і зосередитися на допомозі нашій армії”, – сказав Лубінець.

Україна продовжує працювати задля повернення наших захисників, повідомив.

“Україна готова забрати своїх людей. Україна бореться за кожного”, – заявив омбудсмен.

Востаннє обмін відбувався влітку. 7 серпня з російського полону визволили 22 українських військових. Перед цим обмін відбувся 6 липня, тоді звільнили 47 українців.

11 червня з ворожого полону визволили 95 українських військових.