fbpx

“Опозиція більше не літає” – депутати заявили, що їх не пускають у відрядження

Головна Сторінка » “Опозиція більше не літає” – депутати заявили, що їх не пускають у відрядження

У партіях “Голос” і “Європейська солідарність” заявили, що влада блокує відрядження нардепів.

Глава партії “Голос” Кіра Рудик заявила, що бюрократичні перепони зірвали поїздку депутатів.

“Ми стверджуємо, що за блокуванням відрядження п’яти народних депутатів “Голосу” стоять люди президента Зеленського і пряма вказівка Банкової. Наскільки нам відомо, це вже другий випадок, коли Офіс президента блокує офіційні поїздки народних депутатів у США”, – написала вона у Facebook.

Рудик сказала, що їм не надали офіційне відрядження.

“Невідомо, що ви там наговорите”, “опозиція більше не літає” та “ми самі виберемо, кому й що розказувати”, – вказала Рудик неофіційні причини відмови.

Українські посольства не супроводжують приватні поїздки державних службовців за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Африканські президенти, Байден і генсек НАТО – Кулеба розповів про зустрічі Зеленського

Про це сказало посольство України в США й прокоментувало заяви опозиції, передає “Українська правда”.

“Посольство України в США, як і будь-яка закордонна дипломатична установа України, забезпечує робочі поїздки очільників держави, державних службовців, народних депутатів і громадських представників України. Нагадуємо, що обов’язковою умовою робочих відряджень для держслужбовців є погодження та визначення мети й завдань поїздки з Верховною Радою, Кабінетом міністрів або Міністерством закордонних справ”, – ідеться в коментарі.

Приватні поїздки дипустанови не організовують.

Для забезпечення візиту за кордон використовують кошти з державного бюджету. Без офіційного погодження їх не виділятимуть.

Президент Володимир Зеленський не встиг на свій виступ на кліматичній конференції СOP26 у шотландському Ґлазґо через зустріч із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Організаторів саміту попередили про затримку президента, однак вони припустилися помилки.