Не всі власники смартфонів уважно ставляться до правильної експлуатації гаджетів, через що у них виникає низка проблем.
Найпроблемнішим місцем практично кожного пристрою є акумулятор (батарея). Щоб він прослужив якнайдовше, потрібно правильно експлуатувати смартфон.
Gazeta.ua розповідає про основні помилки користувачів, які вбивають батарею смартфона.
Повна розрядка смартфона
Повна розрядка батареї смартфона негативно позначається на його роботі у довгостроковій перспективі.
Раніше була думка, що при першому використанні смартфона його спочатку необхідно повністю зарядити, а потім розрядити. Необхідність такої дії аргументувалась тим, що акумулятор не втратить свою ємність.
Насправді такі маніпуляції необхідно було робити з пристроями, оснащеними нікелевими акумуляторами, тому що вони мають “ефект пам’яті”. Так як більшість сучасних гаджетів оснащені літій-іонними батареями, в подібних діях немає необхідності.
Регулярно заряджайте смартфон
Сучасні телефони оснащені функцією нагадування користувачам про необхідність заповнення запасу батареї. Включається вона, як правило, на 15-20% заряду. І це не просто так.
Річ у тому, що смартфони краще працюють і довше зберігають властивості батареї, коли заряд поповнюється регулярно і в межах середніх значень.
Тому на питання як не зіпсувати батарею в телефоні можна відповісти просто: не опускайте до 0% і не заряджайте до 100%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять помилок використання ноутбука, які “вбивають” батарею: цього робити не варто
Заряджання під час спеки або в холоді
Здається, що температура навколишнього середовища не може вплинути на ємність акумулятора пристрою. Насправді занадто висока або, навпаки, низька температура може значно нашкодити акумулятору вона впливає на перебіг хімічних процесів батареї.
Як часто телефон вимикався на морозі? Причина у тому, що у холоді хімічні процеси в АКБ уповільнюються. Тому техніка може відключатися, навіть якщо індикатор заряду показує 20-30%.
Те саме стосується і дуже високих температур. Зверніть увагу, що перегрів гаджета веде до суттєвого зниження терміну служби акумулятора і навіть підвищує можливість запалення джерела енергії.
Використання смартфону під час заряджання батареї
Із пристроєм на зарядці можна робити все, що завгодно, головне не допускати його перегріву. Якщо смартфон підключено до мережі, а в цей час запущено важку гру, це може призвести до серйозних проблем з акумулятором і втрати його ємності.
Якщо можливо, мінімізуйте використання пристрою на зарядці. Також простежте, чи сильно нагрівається гаджет, який знаходиться у чохлі. Якщо так, рекомендуємо знімати цей аксесуар перед зарядкою.
Зарядка вночі
Зарядка вночі не шкідлива для пристрою, але й зловживати не рекомендується. Кожен сучасний смартфон обладнаний спеціальним контролером заряду, який автоматично припиняє зарядку під час досягнення акумулятором повної ємності.
Ця технологія може давати збої, тому по можливості не заряджайте телефон ночами.
Використання нерідного зарядного пристрою
Використовувати нерідний зарядний пристрій можна, головне, щоб він підходив за технічними характеристиками.
Надто слабкий блок живлення може призвести до зниження швидкості заряджання пристрою, а від потужного адаптера може постраждати контролер заряду.
Повідомлення про вихід нових оновлень для ОС та мобільних програм приходять на смартфони користувачів із завидною регулярністю.
Через брак часу багато користувачів їх ігнорують. Експерти пояснили, чим загрожує така практика.
Ще рік тому власники мобільних пристроїв встановили на них 230 млрд мобільних “апгрейдів”. У порівнянні з 2016 роком кількість завантажених додатків збільшилась на 63%. Всі ці оновлення потребують регулярних апдейтів.