Остерігаючись шпигунства, ЄС прирівняв США до Китаю і РФ

Головна Сторінка » Остерігаючись шпигунства, ЄС прирівняв США до Китаю і РФ

Побоюючись можливого шпигунства з боку Вашингтона, Єврокомісія почала видавати одноразові телефони й прості ноутбуки співробітникам, які їдуть до Сполучених Штатів Америки, чи працюють там.

ЄС у питаннях кібербезпеки фактично прирівняв США до Китаю та Росії, передає Financial Times.

“У Єврокомісії стурбовані тим, що США можуть проникнути в системи”, – заявило одне з джерел.

Четверо поінформованих джерел повідомили Financial Times, що членам Єврокомісії та високопосадовцям, які наступного тижня вирушають на весняні збори МВФ і Світового банку, нещодавно надали нові інструкції щодо заходів безпеки. Ці правила нагадують протоколи, які застосовують під час поїздок до КНР чи України, де звичайну електроніку заборонено брати через ризики стеження з боку російських і китайських спецслужб.

З 21 по 26 квітня троє єврокомісарів перебуватимуть у Вашингтоні на щорічних зустрічах МВФ та Світового банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ера “старих” відносин зі США закінчилася – прем’єр Канади

“Європейські чиновники дедалі більше сприймають США як потенційне джерело ризику для безпеки, що відображає помітне охолодження у відносинах між Брюсселем і Вашингтоном після повернення Дональда Трампа до Білого дому в січні”, – зазначає видання.

У Європейській комісії підтвердили, що нещодавно переглянули протоколи безпеки, однак утримались від розкриття подробиць. У процесі розробки нових протоколів брала участь і зовнішньополітична служба ЄС, як це зазвичай відбувається у подібних випадках.

Нові правила, що стосуються поїздок до США, містять чіткі інструкції для працівників. Зокрема, вимикати телефони на кордоні та зберігати їх у спеціальних захисних чохлах, аби уникнути несанкціонованого доступу у разі втрати.

Окреме занепокоєння викликає американська практика, яка дозволяє прикордонникам вилучати персональні пристрої (смартфони і ноутбуки) й перевіряти їхній вміст без попереднього дозволу власника. На тлі цього Брюссель і Вашингтон продовжують чутливі переговори з низки стратегічних тем, де обидві сторони могли б бути зацікавлені у зборі конфіденційної інформації.

Президент США Дональд Трамп відхилив пропозицію Європейського Союзу щодо скасування тарифів на автомобілі та промислові товари, заявивши, що цього “недостатньо”. На пресконференції в Білому домі під час візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу він пояснив, що Євросоюз поводиться несправедливо щодо США в торгових питаннях.