Парламент Молдови засудив РФ за геноцид українців

Головна Сторінка » Парламент Молдови засудив РФ за геноцид українців

Парламент Молдови ухвалив Декларацію, у якій засудив політику геноциду Росії щодо України.

У документі йдеться, зокрема, про насильницьке переміщення та депортацію українських дітей з окупованих Росією територій. Про це повідомляє NewsMaker.

Декларацію підтримали 59 депутатів від правлячої партії PAS і один неафілійований депутат. А депутати від Блоку комуністів і соціалістів, а також незалежні та неафілійовані депутати, присутні на засіданні, утрималися від голосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль підбурює Гагаузію на конфлікт з Молдовою

Документом засуджується агресивна війна Росії проти України, яка стала причиною численних жертв серед цивільного населення та переміщення мільйонів осіб і біженців.

У документі зазначається, що в результаті агресії РФ сотні дітей було вбито і тисячі поранено. Майже 2/3 дітей в Україні змушені були переїхати до іншого населеного пункту України, а близько двох мільйонів дітей разом зі своїми матерями були змушені шукати притулку в інших країнах.

“Ця Декларація підтверджує готовність молдовської влади продовжувати надавати гуманітарну допомогу біженцям з України та закликає до консолідації зусиль демократичного світу та міжнародних гуманітарних організацій щодо виявлення, визначення місцезнаходження та репатріації насильницьки переміщених і депортованих дітей до України”, – заявили в парламенті Молдови.

Молдова може стати “стратегічним хабом” для відновлення України після завершення розв’язаної Росією війни.

Кишинів готується взяти на себе таку роль. Про це заявила президент Молдови Майя Санду.