fbpx

Парламент сусідньої країни засудив агресію РФ

Головна Сторінка » Парламент сусідньої країни засудив агресію РФ

Парламент Молдови схвалив декларацію з осудом агресії Росії проти України.

Декларацію ще 24 лютого внесла партія президентки Маї Санду PAS. Її підтримали 55 парламентарів, передає Newsmaker.

У декларації нагадали, що РФ здійснює невиправдану агресивну війну проти України ще з 2014 року. 2022-го вона переросла у повномасштабне вторгнення. Дії Росії є воєнним злочинам та грубим порушенням принципів міжнародного права.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГУР назвали дві цілі, які переслідує РФ у Молдові

Кишинів закликав Москву припинити війну та вивести військових з усієї території України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Блок комуністів і соціалістів ПКРМ-ПСРМ 1 березня зареєстрував свій проєкт декларації “про гарантії збереження миру у Молдові”. Депутат Володимир Воронін запропонував створити комісію для напрацювання спільного тексту декларації. Спікер молдовського парламенту запропонував на це комуністам і соціалістам “наважитися називати речі своїми іменами”. Після цього депутати фракції демонстративно залишили залу парламенту і за підтримання декларації Санду голосували лише члени парламентської більшості.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду заявила, що Російська Федерація хоче здійснити держпереворот у країні.

У лютому президент України Володимир Зеленский повідомив, що українська розвідка перехопила російський план щодо встановлення контролю над Молдовою.

21 лютого прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан повідомив, що країна-агресорка Росія планує захопити аеропорт у Кишиневі та перекинути туди своїх військових.

Generated by Feedzy