fbpx

“Пашу Мерседеса” відправили під домашній арешт

Головна Сторінка » “Пашу Мерседеса” відправили під домашній арешт

Суд обрав митрополиту Московського патріархату Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем проживання у Бориспільському районі до 30 травня.

Зобов’язав носити електронний браслет, але дозволив служити та звертатися до віруючих. Про це повідомляють “Ґрати”.

“Досудове слідство встановило, що з початку повномасштабного вторгнення Павло Лебідь вирішив виправдовувати збройну агресію РФ, яка розпочалася у 2014 році. Будучи при цьому намісником Свято-Успенського монастиря, він вирішив здійснювати ці дії зі спілкуванням зі своїми парафіянами”, сказав у суді прокурор Євген Завістовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Паші Мерседесу” просять 60 діб домашнього арешту

Лебедя підозрюють за двома епізодами. Перший ґрунтується на записі телефонної розмови митрополита з Тамарою Федюк 8 травня 2022 року. Другий пов’язаний з публічним зверненням 29 березня 2023 року. Прокурор каже, що священник допустив висловлювання на адресу Православної церкви України, яку вважає не легітимною. Слідство визнало його слова такими, що розпалюють ворожнечу.

Адвокат Микита Чекман назвав підозру необґрунтованою. Заявив, що у суді не вивчили диски із записами, оскільки прокуратура відмовилася на цьому етапі розслідування надавати докази у справі. У критиці ПЦУ він не бачить нічого протизаконного. Потерпілими там вказали двох посадових осіб із Богословської академії ПЦУ. Чекман зазначив, що їх не визнано потерпілими.

“Оскільки церква відокремлена від держави держава не повинна втручатися у суперечки між церквами, бо кожен може сповідувати свою релігію”, казав адвокат.

У Шевченківському суді Києва 1 квітня обирають запобіжний захід митрополиту РПЦ в Україні Павлу Лебедю.

Біля суду чергують понад два десятки працівників поліції. Засідання проходило у закритому режимі, журналістів на нього не пропускали, повідомляє Gazeta.ua.

За інформацією Української правди, у залі суду Лебідь заявив, що він “ніколи не був на боці агресії”, але не згадав про Росію.

Про вручення підозри митрополит РПЦ Павло сам повідомив вранці 1 квітня.

Generated by Feedzy