Павлюк розповів, як в 2022 році вдалося зупинити наступ росіян на Київ

Головна Сторінка » Павлюк розповів, як в 2022 році вдалося зупинити наступ росіян на Київ

Наступ росіян на Київ в 2022 році вдалося зупинити в Мощуні.

Українським військовим вдалося тоді підірвати дамбу та змити всі мости, які росіяни побудували, щоб перекинути основні сили, а також знищити той підрозділ, який захопив плацдарм, розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк в ефірі телемарафону, пише Gazeta.ua.

“Це був Мощун. 19−20 березня 2022 року якраз були вирішальні бої за цей населений пункт. Це той плацдарм, який захопили росіяни і який був величезною загрозою для Києва. Якби вони змогли розвинути наступ, то ми уже боролися б безпосередньо за вулиці Києва”, – сказав розповів він.

Українці 19 березня розпочали наступальні дії, щоб відсікати угруповання і заходити у тил противника. У росіян при цьому почалась паніка.

“Вони дуже боялися оточення, почався вивід їхніх підрозділів з території України. Вони старалися вийти дуже швидко, кидали і техніку, і своїх вбитих. Росіяни були підготовлені на тому напрямку дуже сильно, але ми виявилися кращі”, – заявив Павлюк.

Він також підтвердив, що українські військові почали тіснити росіян одразу після Мощуна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський записав відеозвернення з нагоди другої річниці визволення Київської області

“Ми одразу пробували розпочати наступ по тилах противника, його флангах, щоб відсікти від логістичних маршрутів і маршрутів виходу за територію України. Це для них було дуже неочікувано і призвело до певної паніки, що й змусило їх залишити нашу територію”, – розповів командувач Сухопутних сил.

Павлюк вважає, що причиною невдачі російського наступу стала розпорошеність сил росіян.

“Основне угруповання було на сході, яке мало знищити наш основний кулак, Об’єднані сили. Але і там, дякуючи мужності наших людей і підготовці до оборони на тому напрямку, ми змогли не тільки втриматися, а й завдати такі ураження, що буквально за перший тиждень вони понесли колосальні втрати у тому угрупованні, яким наступали”, – зазначив він.

Росіянам довелося відводити сили і засоби з низки напрямків, зокрема з Сумської і Чернігівської областей, щоб втримати захоплені ними території.

“З Харківського напрямку вони перекидали на Ізюм, щоб наступати на Краматорськ, Слов’янськ. З напрямку Миколаєва та Херсона перекинули частини, які були там, щоб не дати нам розблокувати Маріуполь”, – уточнив Павлюк.

Для нарощування сил і засобів у Київській області у росіян не залишилося ресурсів.

“Вони недооцінили нашу армію і спротив населення, те, що все населення піднялося проти них. Недооцінили те, що, можна сказати, кожний метр землі давався їм із боєм, а вони планували пройтися урочистим маршем”, – сказав він.

Він також наголосив, що при обороні Києва все було зроблено професійно і вірно.

Бої в районі Мощуна тривали у березні 2022 року. 21 березня ЗСУ звільнили село від російських окупантів.

Після цього українські воїни звільнили Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу, Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку. 2 квітня від окупантів повністю визволили Київщину і Чернігівщину, а 4 квітня Житомирщину і Сумщину.