fbpx

ПЦУ офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар

Головна Сторінка » ПЦУ офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар

Православна церква України (ПЦУ) офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.

При цьому наголошується, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість. Відповідне повідомлення пресслужба ПЦУ оприлюднила у Facebook.

Зазначається, що рішенням Архієрейського Собору помісної Православної церкви України під головуванням Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня було затверджено Постанову про календарне питання, в якій визначено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЦУ сьогодні вирішує, чи переносити дату святкування Різдва

У повідомленні зауважується, що питання календарної реформи давно дискутується в суспільстві та ПЦУ, а прихильників переходу на оновлений календар щороку стає більше.

Таким чином із 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем. Зокрема, Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, день Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще 6 січня, а не 18 січня.

Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.

З цього року Православна церква України відзначатиме Різдво 25 грудня за григоріанським календарем.

За рішення про зміну церковного календаря 24 травня проголосували єпископи на архієрейському соборі. Також змістяться дати інших свят, зокрема Водохреща та дня Святого Миколая, однак це не стосуватиметься Великодня.

Generated by Feedzy