Пекельне літо: липень встановлює нові температурні межі

Головна Сторінка » Пекельне літо: липень встановлює нові температурні межі

Аномально висока температура, що вже призвела до численних смертей у країнах Європейського Союзу, досягла і території України.

Цьогоріч липень демонструє нетипово спекотну погоду, яка несе потенційну загрозу здоров’ю населення та вимагає дотримання основних правил безпеки в період високих температур. Про це пише Укргідрометцентр.

За прогнозами українських синоптиків, липень 2025 року буде переважно сухим і дуже теплим. Традиційно цей місяць є найспекотнішим у році, та, окрім короткочасних гроз чи злив, основною його характеристикою залишаються посушливі дні з підвищеним температурним фоном.

Згідно з даними Укргідрометцентру, середня температура повітря у липні зазвичай коливається в межах 19-24,8°C, однак абсолютні температурні максимуми подекуди сягали 40-41,6°C, особливо на південному сході країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: +33 і далі буде: літо вмикає режим “гриль”

Цього року температурні показники можуть бути ще вищими. Як зазначає завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту кандидатка географічних наук Віра Балабух, очікується, що середня температура літа перевищить кліматичну норму на 1-2°C.

“Такі прогнози потребують потужних обчислювальних ресурсів, адже враховується не лише стан атмосфери, а й температурні зміни в Світовому океані та інші глобальні кліматичні процеси”, – пояснює Балабух.

За актуальними прогнозами Укргідрометцентру, середня температура в липні 2025 року становитиме 21,6-26,0°C (у Карпатському регіоні – 17-19°C), що перевищує середні багаторічні значення на 2,0-2,5°C. Кількість опадів буде нижчою за норму: 25-73 мм, а у гірських районах – до 84109 мм, що складає лише 64-79% від звичних показників.

В умовах посухи та спеки особливо важливо дотримуватися заходів обережності: уникати тривалого перебування на сонці, носити головні убори, підтримувати водний баланс і за можливості обмежувати фізичну активність у найспекотніші години доби.

До кінця століття смертність через аномальну спеку в Європі може зрости на 50%, перевищивши кількість врятованих завдяки зменшенню смертей від холоду.

Дослідники прогнозують, що понад 2,3 млн людей загинуть у період з 2015 по 2099 рік через підвищення температур.