Переглянуть списки об’єктів, яким не будуть вимикати світло

Головна Сторінка » Переглянуть списки об’єктів, яким не будуть вимикати світло

Держенергонагляд разом з операторами системи розподілу та військово-цивільними адміністраціями проводять інвентаризацію підключень до електромереж об’єктів критично важливої інфраструктури.

За результатами оновлять перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню, сказав Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

У містах з великою кількістю об’єктів критичної інфраструктури більше відключень припадає на побутових споживачів. Інвентаризація дозволить розвантажити лінії електропередачі, які живлять важливі об’єкти. А споживачів, яким можуть вимикати світло під час графіків погодинних відключень, приєднають до інших ліній.

“Від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, мають бути від’єднані всі інші споживачі. Це сприятиме забезпеченню принципу справедливого і рівномірного розподілу електроенергії в межах лімітів між споживачами, які не входять до переліку критично важливих об’єктів”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світло буде п’ять-шість годин на день: енергетики зробили невтішний прогноз

Слободян додав, що енергетики намагаються якнайшвидше відновити постраждалі об’єкти енергетики. Але українська енергосистема втратила понад 9 ГВт високоманеврової генерації. Її не вдасться повністю відновити до зими. Українцям треба готуватися до відключень і складної зими.

“Обсяги відключень напряму залежатимуть від того, скільки об’єктів генерації вдасться відновити за цей час. Якщо вдасться пройти цей період у полегшеному режимі це буде тільки плюс”, – підсумував Слободян.

Перед усіма органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії.

Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.