fbpx

Перекази грошей в Україну стануть дешевшими – у Брюсселі підписали заяву

Головна Сторінка » Перекази грошей в Україну стануть дешевшими – у Брюсселі підписали заяву

У Брюсселі керівники платіжних організацій міжнародних платіжних систем підписали спільну заяву, що здешевить міжнародні перекази для українців.

Головна мета документа – розширити можливості для здійснення доступних та прозорих переказів коштів на підтримку українців та України, повідомляє пресслужба Національного банку України.

Сторони, зокрема, домовилися сприяти зниженню комісій з переказу коштів до цільового показника у 3%. Йдеться також про зниження загальних розмірів комісій за переказ коштів принаймні на час агресії Росії проти України. Домовились і про розкриття загальних розмірів комісій за переказ коштів, зокрема комісій, що застосовуються до обмінних курсів євро або гривні, встановлених ЄЦБ та НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зняти готівку, якщо не працюють банкомати в уряді дали пораду

Підписали заяву керівники платіжних організацій таких міжнародних платіжних систем, як Visa, Mastercard, Wise, Ria Money Transfer, Extrabanca, Small World, TransferGo, ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, А-Банк, НоваПей, Укрпошта, УФГ.

“Вони зобов’язалися сприяти наданню конкурентоспроможних послуг з переказу коштів українській діаспорі та вимушеним переселенцям з України. А також кожному, хто бажає підтримати українців та переказати кошти в Україну”, – йдеться у повідомленні.

Спільна заява надавачів послуг з переказу коштів в Україну діятиме упродовж дев’яти місяців із дня її підписання. Після цього вона буде переглянута відповідно до поточної ситуації та досягнення її гуманітарної мети.

При цьому заява відкрита для приєднання будь-якими іншими міжнародними платіжними системами.

За перше півріччя українські заробітчани перерахували додому $6,46 млрд. Це на 6,2% менше, ніж роком раніше.

Інфляція в Україні під час війни могла бути ще більшою. Зараз вона становить 22,2%. І цей показник не є критичним для країни, яка воює. Навіть у порівнянні з цінами в Америці та Європі. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Generated by Feedzy