Переповнені вулиці та торгівля навіть на сходах: як хасиди в Умані розпочинають святкування Рош га-Шана

Головна Сторінка » Переповнені вулиці та торгівля навіть на сходах: як хасиди в Умані розпочинають святкування Рош га-Шана

В Умані на Черкащині хасиди відзначають Рош га-Шана ‒ юдейський Новий рік.

До міста прибули тисячі паломників з різних куточків світу. Вулиці в Умані зараз переповнені, а торгують навіть на сходах, передає Gazeta.ua.

Хоча формально святкування розпочнеться ввечері 15 вересня, опівдні хасиди влаштували спільну молитву за мир в Україні. Її слова лунали з гучномовця, а повторювали їх тисячі паломників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 тис. хасидів планують цього року приїхати в Умань

За офіційними даними, станом на 08:00 15 вересня до Умані приїхали 32 тис. 332 хасидів. Тільки за добу, за інформацією МВС, державний кордон в пунктах пропуску перетнули 10 тис. 88 паломників.

В Умані для ретельної перевірки та реєстрації паломників розгорнули контрольно-пропускні пункти. Правоохоронці цілодобово чергують на семи постах.

Юдейський Новий рік паломники відзначатимуть на могилі цадика Нахмана в Умані з 15 по 17 вересня.

Із 11 вересня запрацював особливий режим в’їзду та виїзду, а також пересування містом Умань. Зокрема, функціонують дев’ять пропускних пунктів, повідомив голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Правоохоронці в Умані несуть службу в посиленому режимі. Задіяні піші патрулі. Комендантська година з 00:00 до 4:00 діє для всіх.