Суттєвого просування російської армії із захопленням великих обсягів територій наразі точно немає і не буде.
На півдні росіяни загарбали території Херсонської та Запорізької областей і хочуть там закріпитися, попри те, що місцеве населення їх зневажає, заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню “Медуза”. На сході ж українські воїни б’ються за кожен кілометр.
“Тактика російської армії істотно змінилася. У перші два місяці війни вони воювали, не розуміючи, що роблять. Просто ходили колонами країною, а наші захисники їх швидко знищували. Це була досить проста війна, яка, на жаль, закінчилася. Тепер триває в’язка позиційна боротьба, в якій головну роль відіграє кількість зброї та живої сили”, – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського оцінили, скільки ще триватиме війна в Україні
Росіяни безперервно використовують фортифікаційні укріплення, окопи та артилерію.
“У них, на жаль, набагато більше снарядів, ніж у нас. Через це у окупантів зменшилася кількість прямих жертв. І зменшуватиметься, бо вони всі сидять в окопах та фортифікаціях. Звичайно, є відчуття іншого типу війни. Але це переломна фаза, яка переводить бойові дії у затяжний характер. Тепер усе залежатиме від того, хто матиме більше ресурсів на фінальних стадіях”, – пояснив Подоляк.
Росія має перевагу, бо накопичувала зброю роками. Вона почала підтягувати у конкретні місця свій ресурсний резерв, зокрема танки, реактивні системи залпового вогню, артилерійські снаряди у великому обсязі. Тому Україна просить партнерів про допомогу, щоб урівняти шанси щодо кількості озброєння.
“Тоді й подивимося. Планування операції це вже інтелект. А в оперативного і, тим більше у стратегічного командування російської армії – проблеми з інтелектом. Як і в російської військово-політичної еліти”, – додав радник керівника Офісу президента.
Росія втратила у війні проти України 80 тис. людей убитими та пораненими. Кількість втрат у Росії значно скоротилось у порівнянні з першими тижнями війни, і російське командування цим дуже задоволене.