fbpx

Переважна більшість українських біженців хочуть додому ‒ дані ООН

Головна Сторінка » Переважна більшість українських біженців хочуть додому ‒ дані ООН

Понад 13 млн людей через рік після початку повномасштабної війни РФ проти України так і не можуть повернутися додому.

Йдеться про майже 8 млн біженців за кордоном та понад 5 млн внутрішньо переміщених осіб в Україні. Про це йдеться у заяві Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

За офіційними даними ООН, переважна більшість біженців і внутрішньо переміщених українців ‒ 77% і 79% відповідно ‒ хочуть колись повернутися додому. Але тільки 12% біженців та внутрішніх переселенців планують зробити це в найближчі три місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці можуть оформити ID-картку за кордоном: як це зробити

“Основними перешкодами, що заважають біженцям повернутися, є проблеми безпеки в місцях їхнього походження. Також згадуються проблеми доступу та наявності основних послуг, включно з електрикою, водою та медичним обслуговуванням, можливістю працевлаштування та адекватним житлом, на всі з яких війна справила величезний вплив”, ‒ йдеться в повідомленні.

В ООН наголошують, що серед внутрішньо переміщених осіб другою основною перешкодою для повернення після питання безпеки та захисту є доступ до нормального житла.

Біженці, які планують повернутися в Україну у найближчі три місяці, є здебільшого людьми похилого віку, розлученими з сім’єю, яка все ще перебуває в Україні. Або ж це ті, хто стикається з проблемами інклюзії в країнах, які їх приймають.

Разом з тим близько 18% біженців усе ще не визначилися, чи повертатися їм додому.

З 1 березня 2023 року українці, які понад 120 днів мешкають у польських колективних житлових центрах, мають частково компенсувати вартість проживання. Відповідні зміни до закону підписав президент Польщі.

Ізраїль зупинить щомісячні виплати українським переселенцям через закінчення терміну дії відповідного розпорядження. У результаті 26 тис. нинішніх отримувачів так званого коригувального гранту перестануть його отримувати.

Generated by Feedzy