Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів про зміни до законодавства щодо перевірки військово-облікових документів.
Перевірка здійснюється за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, будинках і спорудах, на пунктах пропуску, повідомив уповноважений.
“Завершальна публікація щодо змін до законодавства про мобілізацію стосуватиметься нововведень щодо перевірки військово-облікових документів” – написав Лубінець.
Згідно з інфографікою, оприлюдненою уповноваженим, перевірка військово-облікових документів проводиться серед чоловіків віком від 18 до 60 років представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, поліцейськими, представниками органів охорони державного кордону.
Порядок процедури перевірки
Представник ТЦК та СП, поліцейський або інша уповноважена особа повинні назвати своє прізвище, імʼя та по батькові, посаду, а також предʼявити службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки разом із документом, що посвідчує особу.
Уповноважений представник запитує у громадянина військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу.
Процес предʼявлення і перевірки документів уповноважена особа здійснює із застосуванням фото- та відеофіксації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові спростували тезу “з ТЦК одразу в окоп”. Як все відбувається насправді
Звірка даних
Перевіряється приналежність громадянина до військового обовʼязку, звіряються його персональні дані, дані військово-облікового документа з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Виявлення порушень
Якщо громадянин порушує правила військового обліку, старший групи оповіщення пропонує особі прослідувати до ТЦК та СП для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, уточнення персональних даних, даних військово-облікового документа. Із зазначеною метою громадянину оформлюють і вручають повістку.
У разі відмови громадянина від отримання повістки уповноважений представник складає акт, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Документ оголошують громадянину і подають керівнику ТЦК та СП.
У разі відмови прослідувати до ТЦК та СП, поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до найближчого ТЦК та СП, повідомив Лубінець.
Чоловіки віком від 18 до 60 років зобовʼязані мати при собі військово-обліковий документ та предʼявляти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби, сказав уповноважений.
В Україні діють воєнний стан і загальна мобілізація військовозобов’язаних.
18 травня набув чинності закон про мобілізацію. Міністерство оборони запустило мобільний застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників і резервістів. Також Міноборони прозвітувало щодо рекрутингу.