З 1 січня 2025 року Бельгія заборонить продаж одноразових електронних сигарет, мотивуючи це турботою про здоров’я населення та охорону навколишнього середовища.
Вейпи перетворилися на загрозу через дешевизну і стали легким способом для підлітків почати курити й “підсісти” на нікотин, заявив міністр охорони здоров’я Бельгії Франк Ванденбрукке, інформує Euronews.
“Оскільки прилади одноразові, пластик, батарейки та схеми забруднюють навколишнє середовище. Крім того, вони створюють небезпечні хімічні речовини, які все ще присутні, коли люди їх викидають”, – зазначив Ванденбрукке.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці назвали найоптимальніший вік, щоб кинути палити
МОЗ Бельгії націлено саме на одноразові вейпи, оскільки багаторазові можуть допомагати людям кинути шкідливу звичку, якщо нема інших способів. Франк Ванденбрукке прагне оновлення законодавства проти тютюну в усіх 27 країнах Євросоюзу.
“Після того, як сигарета спорожніла, батарея все ще працює. Це жахливо – ви могли б її підзарядити, але не маєте можливості. Ви можете уявити собі рівень забруднення, який вона створює”, – зауважив власник брюссельської крамниці Vapotheque Стівен Померанц.
Законодавче регулювання ринку нікотинових паучів в Україні потребує невідкладного регулювання, зокрема запровадження обмеження дозування до 20 мг нікотину, пише у своєму матеріалі Сергій Лямець, посилаючись на аналіз досвіду країн Євросоюзу, зокрема Швеції.
На думку дописувача, Україні все одно доведеться повторювати у регулюванні політику, яку використовує Євросоюз. Наразі у Європейському Союзі паучі легалізовані, однак їхнє дозування регулюється лише частково. Європейська комісія вже працює над уніфікацією норм, зокрема обмеженням максимального вмісту нікотину до 20 мг.
Також дописувач зауважує, що політика ЄС у боротьбі з залежністю від тютюну може невдовзі змінитися, і паучі можуть перетворитися на ключовий елемент боротьби з палінням.