fbpx

Перший у регіоні: Полтавщина придбала лінійний прискорювач

Головна Сторінка » Перший у регіоні: Полтавщина придбала лінійний прискорювач

Для Полтавщини придбали перший лінійний прискорювач Halcyon від американської компанії Varian.

Про це заявив т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін на своєму телеграм-каналі.

“Функціонуватиме новий прискорювач в обласному онкодиспансері, запустити устаткування плануємо вже цього року. Старі променеві апарати радянських часів вивеземо й утилізуємо. Після цього в приміщенні триватиме ремонт, а потім встановимо лінійний прискорювач”, розповів Лунін.

За його словами, застосовувати апарат можна при всіх видах онкозахворювань: головного мозку, легень, кишківника.

“Лінійний прискорювач це максимально ефективне лікування раку для пацієнта, адже опромінення детально відтворює форму пухлини, а не “б’є” одразу по всьому організму. Така апаратура не введена в експлуатацію в жодному сусідньому місті”, зазначає Лунін.

Головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк додає, що за допомогою прискорювача Halcyon лікарі отримають деталізовані об’ємні зображення ракової пухлини, тому можуть адаптувати дозу опромінення під час лікування.

“Лінійний прискорювач безпечно доставляє високі дози радіації безпосередньо в пухлину, що дає змогу зменшити кількість необхідних сеансів. Лікування комфортне для пацієнтів: прискорювач працює безшумно, в нього відкрита конструкція, яка не викликає тривожності навіть у пацієнтів із клаустрофобією. За допомогою відеокамер і мікрофонів можна слідкувати за станом пацієнта та спілкуватися з ним”, говорить Вовк.

Лінійний прискорювач закупили за кошти державного (20 млн грн) та обласного бюджетів (39,5 млн грн).

“Більше людям не доведеться шукати високоточні технології в приватних клініках, у столиці чи навіть за кордоном. Для жителів регіону послуги прискорювача будуть безкоштовними!” резюмує Лунін.

Крім того, для онкодиспансеру закуплений рідинний цитологічний аналізатор для проведення скринінгу ранніх форм раку шийки матки, який визнаний у більшості країн світу як “золотий стандарт” профілактики цього захворювання.