Петраков помилявся, коли думав, що обійдеться без Малиновського – експерт

Головна Сторінка » Петраков помилявся, коли думав, що обійдеться без Малиновського – експерт

Колишній тренер тернопільської “Ниви” Ігор Яворський проаналізував учорашню нічию 1:1 збірної України в матчі зі збірною Боснії і Герцеговини.

Ігоре Петровичу, Петраков помилився, виставивши той самий склад, що і на матч з Фінляндією?

Не думаю. В нього й вибору особливого не було. Можна було другому таймі випустити Довбика й Караваєва. Але тренер вирішив інакше. Чим він мотивував своє рішення мені невідомо.

Зате нам відомо. Олександр Петраков пояснив це інтуїцією.

Ну, яка тут може бути інтуїція? Довбик один із найкращих, а, може, найкращий вітчизняний форвард в українському чемпіонаті. Причому, далеко їздити, щоби його подивитися, не треба. Він весь час на виду. Просто треба уважно стежити за чемпіонатом. І можна порівняти із Сіканом чи Булецою в тому ж таки чемпіонаті. Мені здається, що ці два хлопці не зовсім відповідають рівневі української збірної. Але це моя думка і я можу помилятися.

Різку втому української команди пояснюють енергозатратним футболом, який практикує Олександр Петраков. Гравці прекрасно виглядають у перші 20-30 хвилин, але потім буквально зупиняються в другому таймі.

Так не повинно бути. Якщо футболіст виходить на поле, то він має грати не 40-50 хвилин, а всі 90. В іншому випадку це називається непрофесіоналізм. Тут мені важко в чомусь дорікнути Петракову. Фізично гравці готують себе в клубі. Але гляньмо на український чемпіонат. Хіба “Шахтар” чи “Динамо” грають у нас дві інтенсивні гри поспіль?Вони можуть викластися в матчі один проти одного, але потім відпочивають у матчах з “Інгульцем” чи “Чорноморцем”.

Чи змусять Олександра Петракова піти на компроміс із Русланом Малиновським? І чи піде тренер на це?

Він мусить піти, бо ситуація лише поглиблюється. За великим рахунком ніякої гучної сварки між ними не було. Було дрібне непорозуміння, яке не варте виїденого яйця. Тренер і гравець мають потиснути один одному руки й братися до роботи, поки шанси ще є.

Петраков нарікає, що йому не було ким у матчі з Боснією замінити втомленого Шапаренка. А водночас дозволяє собі не викликати на ігри Малиновського. Чи можна уявити собі таке у ситуації із закордонними зірками?

Дешам кілька років не викликав Бензема, але зараз Карім явно лідер команди. А з іншого боку ніякий тренер не наважився би не викликати Мессі чи Роналду. Я думаю, що Олександр Петраков розумний чоловік. Він думав, що обійдеться без Малиновського. Зараз усім очевидно, що без Руслана й Зінченка в Сараєво буде важко. Зрештою, тренер сам все бачить і розуміє, якщо бідкається, що ніким міняти Шапаренка.

А якщо він, навіть розуміючи, знову не викличе Руслана?

Тоді всім стане зрозуміло, що маємо справу не з об’єктивною і навіть не суб’єктивною оцінкою, а просто людськими амбіціями. Однак потрапляння чи не потрапляння на Кубок світу це не приватна справа Олександра Васильовича, а питання національної гордості. Тут амбіціям не місце.

Якщо в останньому матчі в нас на поле вийдуть Зінченко й Малиновський це допоможе здолати оборону Боснії?

Не треба забувати, що в суперника не грали П’янич і Крунич. Буде цікаво подивитися на гру команд в оптимальних складах. Не думаю, що Боснія гратиме каттеначіо. Вони й у цьому матчі не вражали грою в обороні. На виїзді в нас моменти будуть. Ситуація складається таким чином, що в останньому турі перемога потрібна буде усім трьом Україні, Боснії і Фінляндії. Ніхто з цієї трійці не сидітиме в обороні.

Передостанній тур відбору в нашій групі буде зіграний 13 листопада. В цей день зійдуться Боснія і Герцеговина з Фінляндією. 16 листопада Боснія прийматиме вдома Україну, а Фінляндія Францію. Чемпіони світу до того часу вирішать усі питання й можуть поїхати в Гельсінкі другим складом.