Після поразки партії Ердогана на місцевих виборах турецька ліра рекордно знецінилась

Головна Сторінка » Після поразки партії Ердогана на місцевих виборах турецька ліра рекордно знецінилась

Турецька ліра ослабла після розгромної поразки правлячої партії президента Реджепа Таїпа Ердогана на місцевих виборах у неділю.

Опозиція перемогла у багатьох містах, зокрема у Стамбулі й Анкарі. Про це пише Bloomberg.

Ліра за один день опустилася на 9% вартості. За темпами знецінення вона майже наздогнала чилійське песо.

“Ліра впала на 0,2% до 32,4295 за долар, рекордно низького рівня за підсумками торгів, станом на 10:08 ранку в Стамбулі”, – йдеться у статті.

Інвестори побоюються, що Центробанк Туреччини може змінити напрямок грошово-кредитної політики. Перед виборами вони висловили занепокоєння щодо того, чи може програш правлячої партії спричинити сукупне підвищення процентної ставки на 4150 базисних пунктів. Але у своїй промові Ердоган визнав поразку і сказав, що його партія має винести уроки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ердоган заявив про намір піти з політики

“Програш Ердогана на місцевих виборах не повинен зараз зірвати макрополітику. Якщо такий результат на виборах спричинені економічними труднощами, то боротьба з інфляцією зараз є політичним, а також економічним пріоритетом, і це має лежати в основі корекції ортодоксального курсу політики в короткостроковій перспективі”, – написав у своєму звіті стратег Tellimer Хаснайн Малік.

Але багато фінансових менеджерів зберігають обережний підхід до турецьких активів. Є ризик, що поганий результат на виборахможе змусити Ердогана змінити тактику.

“Ми можемо очікувати більш нестабільний, ніж очікувалося, період після виборів. Що гірше, цей невизначений період збігатиметься з рекордно низькими чистими резервами центрального банку в іноземній валюті на рівні мінус 65 мільярдів доларів і новим піком інфляції, ймовірно, понад 70 відсотків у травні”, – сказав старший консультант East Capital у Дубаї Емре Акчакмак.

У неділю в Туреччині відбулися загальнонаціональні місцеві вибори. Громадяни Туреччини обирали мерів у 81 провінції, а також членів місцевих рад та інших регіональних посадовців.

Опозиційна Республіканська народна партія мера Стамбула Екрема Імамоглу істотно посилила свої позиції. Водночас президентська партія Реджепа Тайїпа Ердогана зазнала найбільшої поразки за всі роки його правління.