По 40 вже не буде – аналітики погіршили прогноз курсу долара

Головна Сторінка » По 40 вже не буде – аналітики погіршили прогноз курсу долара

Аналітики погіршили прогноз курсу долара до гривні. По 40 грн валюти вже не буде.

Курс гривні до долара на кінець поточного року очікується на рівні близько 42 грн/$1, оприлюднив Центр економічної стратегії консенсус-прогноз семи інвесткомпаній та аналітичних центрів.

“Пів року тому прогноз становив 40,5 грн/$1. Прогноз середньорічного курсу погіршено з 38,7 грн/$1 до 40,1 грн/$1, тоді як у бюджеті він закладений на рівні 40,7 грн/$1”, – нагадали там.

Державний борг на кінець цього року становитиме близько 94-96% ВВП.

“Із урахуванням нового курсового прогнозу оцінка бюджетного дефіциту в доларах залишилася практично такою ж. Тобто більше ніж $40 млрд. Оцінку фінансових потреб підвищено приблизно на $3 млрд – до $53,5 млрд, а міжнародної допомоги приблизно на $1,5 млрд – до $36,5 млрд”, – заявила заступниця директора ЦЕС Марія Репко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта рвонула угору: курс на 25 червня

Усереднений прогноз інфляції на поточний рік поліпшили з понад 10%, до менш як 8%. Тоді як очікування зростання реального ВВП погіршено до трохи менше ніж 3,5% з близько 3,9%.

“Якщо в грудні торік окремі аналітики допускали збільшення економіки цього року на 5%, то зараз оптимісти оцінюють його трохи вище 4%”, – сказано в повідомленні.

До розробки долучилися експерти інвесткомпаній Concorde Capital, Dragon Capital та ICU, а також WIIW, Forbes Україна, Oxford Economics та Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД) з German Economic Team.

Валютний курс наприкінці року може зрости до 44 грн за долар. На зростання ціни за валюту впливають кілька факторів. Таку думку в інтерв’ю УНН висловила співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка.