В Константинополі 17 січня 730-го візантійський імператор Лев III Ісавр заборонив релігійні зображення. Імператор вважав, що поклоніння іконам ровнозначне поклоніння ідолам.
Лев Ісавр у березні 717-го перебрав владу й енергійно взявся до оборони імперії від арабів, які вже давно захопили Сирію Саме в епоху його правління почався період іконоборства, за часів якого було знищено величезну кількість фресок і мозаїк. Цей період почався після відносно успішного хрещення євреїв та монтаністів у 722 році.
Відносно причин, що породили іконоборство не знайдено однозначної відповіді. Багато віруючих і монахів втікало від гонінь до Риму, що викликало напругу між імператором і папами римськими Григорієм II та Григорієм III.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний храм православного світу збудували за рекородний термін
На раді сенаторів і вищого духовенства Лев III Ісавр заборонив релігійні зображення. Релігійні символи, наприклад хрест та портрети імператора, дозволялися. За це наступного року Папа Григорій II відлучив його від церкви. Лев III призначив свого сина Костянтина співімператором, що поклало початок новій династії.
Біля міста Ізмір – на території сучасної Туреччини, британський археолог-аматор Джон Вуд 31 грудня 1869-го виявив руїни храму Артеміди. Це одне з семи чудес стародавнього світу.