Почалося виверження найактивнішого вулкана Європи

Головна Сторінка » Почалося виверження найактивнішого вулкана Європи

21 травня прокинувся найактивніший вулкан Європи під назвою Етна.

Внаслідок виверження стався викид попелу на італійське місто Катанія. Про це повідомляє Today.

Зростання вулканічної активності зафіксували вранці, а після цього розпочалося випадання попелу на Катанію. Через це у найбільшому місті на сході Сицилії закрили міський аеропорт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочалось виверження одного з найнебезпечніших вулканів світу

Вчені з Національного інституту геофізики та вулканології не можуть провести відеоспостереження і проаналізувати те, що відбувається через хмару, що зібралася над вулканом. На думку експертів, далі може статися вибухова активність із випаданням попелу.

Поки що місцева влада не оголосила проведення обов’язкової евакуації на околицях Етни. Дрібні частки, викинуті з вулкана, можуть бути небезпечними для авіарейсів.

У керуючій компанії аеропорту Катанія оголосили, що через активність виверження Етни та одночасного випадання вулканічного попелу польоти призупинили доти, доки не відновляться безпечні умови.

На Сонці 16 травня стався потужний спалах, який викликав на Землі масові відключення радіозв’язку.

Через кілька днів випромінювання від сонячного спалаху може посилитися. Воно буде спрямоване на нашу планету, повідомляє Space.

Вчені прогнозують, що через обертання Сонця прихована сонячне пляма скоро з’явиться в полі зору Землі і до вихідних дивитиметься прямо на нас.