fbpx

Подарунки в 5 млн і сотні тисяч гривень на поїздки: як “бідують” народні депутати

Головна Сторінка » Подарунки в 5 млн і сотні тисяч гривень на поїздки: як “бідують” народні депутати

Народні депутати витрачають на покупки десятки тисяч доларів.

Посадові особи, у тому числі й народні депутати, щороку зобов’язані подавати декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції. Але деякі виправлення до документа можуть вносити і протягом року: якщо нардеп отримав або навпаки витратив понад 50 прожиткових мінімумів (114 700 грн), пише “Сегодня”.

Нардеп від “Слуги народу” Микола Тищенко у липні витратив на канікули 273 730 грн це майже $10 тис. А місяцем раніше він придбав квадрокоптер за 222 тис грн.

Ще один представник монобільшості Юрій Камельчук до запуску ринку землі встиг купити дві земельні ділянки. Обидві майже по 7 соток. Розташовані у селі Березівка Київської області. За них депутат віддав 139 тис. грн.

Нардеп від “Голосу” Андрій Осадчук теж придбав собі ділянку під Києвом, у селі Витачів. За 1218 м2 він сплатив 270 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хто спонсор вашого шикарного життя?” – журналіст Скрипін про “слуг народу” і решту нардепів

Презент у грошовій формі задекларувала депутатка-“слуга” Ірина Аллахвердієва. Понад 5 млн грн їй подарував Валерій Сурін. Ймовірно, чоловік доводиться депутатці батьком. Крім того, Сурін подарував Аллахвердієвій наручний годинник марки Zenith за 310 тис. грн.

Член ОПЗЖ Ілля Кива задекларував подарунок у негрошовій формі вартістю 265 300 грн. Його, зважаючи на документи, депутат отримав від брата Дмитра Киви.

У липні володаркою Audi A4 2017 стала “слуга” Єлизавета Богуцька. Авто коштувало депутатці 398 тис. грн. А наступного місяця “слуга” витратилася на ще один автомобіль Skoda Yeti 2012 року за 248 тис. грн.

Позафракційний Гео Лерос у листопаді задекларував мотоцикл HONDA CTX 700N 2014 року за 132 тис. грн. А місяцем раніше додав до свого автопарку мотоцикл HONDA NC 700XAD 2013-го. Цей засіб пересування коштував майже 135 тис. грн.

Представник президентської фракції Микита Потураєв перевершив усіх колег. У нього найдорожча обновка у вигляді кросовера Subaru Forester 2021 року. За авто заплатив 1 103 284 грн. Це майже $41,5 тис.

553 тисячі у липні і 150 тис. грн у вересні за послуги авіаперевезень заплатив нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич. Його колега по фракції Ренат Кузьмін віддав за транспортні послуги 563 тис. грн.

Понад 5 млн грн народний депутат від “Європейської солідарності” Петро Порошенко витратив у липні на послуги проживання на території України. Майже 385 тисяч витрати за транспорт. У вересні він витратив понад 115 тис. грн. А у жовтні пересувався Австрією. За що виклав близько 732 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Слуга” Дмитрук користується Audi A8, а біля Ради прикривається “копійкою”

Не всі нардепи вкладають гроші у квартири, авто і прикраси. Деяким дорого обходяться різноманітні послуги.

Шуфрич віддав 190 тис. грн на охорону. У близько 228 та 232 тис. грн обійшовся один семестр навчання його сина Івана та доньки Марії.

Також Шуфрич став власником 100% ТОВ “Телепростір”, він же телеканал UkrLive. На момент придбання канал оцінювався у 4 млн грн.

Порошенко оплачував юридичні послуги загальною сумою 24 млн грн. А ще на початку осені він виклав 756 тис. грн за “здобуття освіти”. У вересні він ще купив нерухомість майже за 1 млн 240 тис. грн.

Співголова ОПЗЖ Вадим Рабінович оновлював декларацію кілька разів на місяць. Здебільшого вносив доходи. У середині літа понад 16 млн грн позики депутату повернув його колега із фракції Шуфрич.

У серпні “накапали” відсотки від кіпрської компанії ABH UKRAINE LIMITED трохи менше 3 млн у національній валюті. І ще майже півтора мільйони гривень від цієї компанії у вересні. Витрачався Рабінович на брокерські послуги в Австрії. За них віддав понад 638 тис. грн.

Голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк ходить у Верховну Раду із сумкою італійського бренду Versace за 56 тис. грн.

Депутати в середньому офіційно отримують понад 40 тис. грн в місяць.