fbpx

Подоляк назвав мобілізацію в РФ етнічною чисткою

Головна Сторінка » Подоляк назвав мобілізацію в РФ етнічною чисткою

У Росії активно мобілізовують на війну проти України чоловіків з національних республіка.

Радник голови Офіса президента Михайло Подоляк назвав це етнічною чистко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін скликав Раду безпеки

“Непропорційна масова примусова мобілізація в національних республіках Росії Бурятії, Якутії це справжні етнічні чищення місцевого населення з боку Москви. Народам РФ настав час згадати про національну гідність і не відправляти своїх дітей помирати на чужій війні”, написав він.

У Бурятії повістки вручають багатодітним батькам, студентам і чоловікам, які не служили в армії.

21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив перед населенням Росії та оголосив часткову мобілізацію. Російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що “призовуть 300 тис. резервістів”, проте російські ЗМІ пишуть, що секретний пункт в указі Путіна про мобілізацію передбачає призов 1 млн осіб.

Того ж дня протести проти мобілізації пройшли в Москві, Санкт-Петербурзі й низці російських міст. Були затримані. А 22 вересня протести перекинулися на інші федеральні суб’єкти РФ. У республіці Дагестан місцеві жителі перекрили федеральну трасу.

Президент Володимир Зеленський закликав росіян виходити на вулиці та протестувати. Він нагадав їм про 55 тис. ліквідованих російських солдатів в Україні й пояснив, що протести для росіян єдиний спосіб не потрапити на фронт і врятувати своє життя.