Польща заявила про повернення Холодної війни

Головна Сторінка » Польща заявила про повернення Холодної війни

Холодна війна повертається. Причина цього – амбіції кремлівського диктатора Володимира Путіна.

Захід не реагує належним чином на агресію Російської Федерації, заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю Politico.

“Ми повинні бути чесними і сказати собі, що обстановка Холодної війни повернулася. І це не через дії Сполучених Штатів, а через відродження імперських амбіцій Росії”, – наголосив він.

Країни Європи, зокрема і Польща, давно попереджали про загрозу, яку представляє Росія.

“Хоча лідери країн регіону не вітали війну в Україні, але мірою раді, що Захід нарешті визнав ці попередження. Захід не відреагував належним чином, адже санкцій і різких заяв було недостатньо для стримування російського диктатора. Росія зміцнює і нарощує свою військову присутність у Калінінграді. Сьогодні це найсильніше мілітаризований шматок землі у світі. Росія також відкрито говорить про розміщення ядерної зброї в Білорусі. Ці дії являють собою нову загрозу для НАТО”, – сказав Дуда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Фінляндії: війну проти України можна завершити одним дзвінком

Саме тому відповідь НАТО сьогодні має бути адекватною рівню цієї загрози, вважає президент Польщі. Він також зауважив, що в Європі існує величезний дефіцит безпеки.

“Саме тому вкрай важливо, щоб НАТО послала світові два сигнали – сигнал про єдність Альянсу, а також послання, що НАТО сильне і бачить загрозу, яка виходить від РФ”, – констатував польський лідер.

Присутність російських окупантів на території України означатиме замороження конфлікту. Президент Володимир Зеленський під час спілкування з американським журналістом в Інституті ім. Рейгана у Вашингтоні заявив, що це створюватиме ризики повторного вторгнення.