fbpx

Польща збирається спростити переїзд для українських заробітчан

Головна Сторінка » Польща збирається спростити переїзд для українських заробітчан

Польща готується спростити для працівників з України отримання “картки перебування”.

Пакет змін до закону про іноземців, який уже схвалив Сейм, передбачає спрощення легалізації для українців, які хочуть залишатися працювати в Польщі, передає “Європейська правда”.

“Нововведення мають заохотити закордонних працівників подавати заяву на дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в Польщі до трьох років. Більше не вимагатимуть наявність задокументованого місця проживання в Польщі й постійного джерела доходу. Замість цього вистачить інформації про те, що заробіток закордонного працівника – не менший від мінімальної заробітної плати в країні”, – ідеться в повідомленні.

На практиці це означатиме, що іноземець, який подає заяву на надання йому дозволу на тимчасове чи постійне проживання в Польщі, не має долучати до документів умови оренди житла чи документ, який підтверджує право власності на квартиру. Для підтвердження соціального забезпечення українцям достатньо буде надати договір працевлаштування із зазначеною зарплатою.

За зміни до законодавства ще має ухвалити Сенат – найвища палата польського парламенту. Потім документ надійде на підпис президенту Польщі. Зміни набудуть чинності через 14 днів із дня їхнього опублікування – приблизно в першому кварталі 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Українці заробляють до 23 тисяч гривень”: які зарплати, витрати й проблеми в наших мігрантів у Польщі

Упродовж минулого року 7094 громадянини України отримали документ, який підтверджує належність особи до польського народу. Загалом від початку видавання “картки поляка” 2008-го її отримали понад 130 тис. громадян України.