Польські підприємці втрачають ринок збуту в Україні через блокаду польсько-українського кордону фермерами.
Цілі підприємства опинилися на межі банкрутства. Про це пише польське видання Wiadomosci.
“Це і логісти, і експедитори, і транспортники, але ще й перевантажувальні термінали. Деяким загрожує банкрутство, інші масово звільняють працівників”, розповів люблінський воєвода Кшиштоф Коморський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через блокування кордону бюджет України у березні недоотримав 6,3 млрд грн
Один із підприємців Яцек Корженєвський поскаржився, що від початку блокування кордону оборот його компанії впав приблизно на 60%. Зараз у нього працюють 80 людей, але вони можуть залишитися без роботи, якщо ситуація затягнеться.
“Не може бути, щоб одна соціальна група переслідувала свої цілі за рахунок інших підприємців, робочих місць і наших компаній. Це боляче, тому що ми не тільки втрачаємо фінансову ліквідність, але ми також втрачаємо ринок, на якому працювали багато років. Йдеться не лише про підприємців, а й про сотні робочих місць”, сказав підприємець.
Він скаржиться, що через блокування прикордонних переходів польські експортери та імпортери втрачають ринок збуту в Україні, а також втрачає роль транзитної сторони. Натомість цю роль отримала Румунія.
“Через збройний конфлікт Україна зараз не має жодного морського порту. Ми тут, на сході (Польщі. Gazeta.ua), як і польські порти, сподівалися, що візьмемо на себе транзит товарів, які йдуть з Китаю в Україну. Але сьогодні наші клієнти перенаправляють ці товари в румунські порти, а звідти везуть в Україну”, каже Корженєвський.
Логісти також обурюються і кажуть, що не можуть вести звичайну господарську діяльність.
“Як одна незадоволена соціальна група може призвести до банкрутства іншої галузі? Ми в руїнах. Скільки можна блокувати перетин кордону?”, сказав комерційний директор однієї із логістичних компаній Холма.
Станом на 21 квітня польські фермери продовжують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною. На двох пунктах стоять у чергах понад 1700 вантажівок.
Позаминулого тижня польські протестувальники частково відновили рух вантажівок у пункті пропуску “Гребенне – Рава-Руська”.
Минулого місяця польські протестувальники пропускали через пункт пропуску “Угринів” щогодини по чотири вантажівки.