fbpx

Полярне сяйво побачили на півдні США: науковці пояснили рідкісне природне явище

Головна Сторінка » Полярне сяйво побачили на півдні США: науковці пояснили рідкісне природне явище

У ніч на 24 березня у США та Європі посилились полярні сяйва. Їх можна було бачити навіть з півдня Нью-Мексико та Аризони.

Це небесне явище підсилив несподіваний сонячний шторм, повідомляє Space.com.

Шторм класифікували на чотири бали за пʼятибальною шкалою, яку використовує Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Він навіть змусив компанію Rocket Lab відкласти запуск своєї ракети Electron на 90 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, який вигляд має північне сяйво з космосу

Шторм спричинили непомітні сонячні виверження. Астрофотографи змогли зафіксувати полярне сяйво не лише у Канаді, на Алясці та на півночі Європи, а й ближче до мексиканського кордону США.

Відомо, що полярні сяйва викликаються взаємодією між зарядженими частинками, що витікають із Сонця у вигляді сонячного вітру, і молекулами в атмосфері Землі. Оскільки лінії магнітного поля планети спрямовують сонячні частинки до полюсів, більшість проявів полярного сяйва видно на дуже високих широтах.

А коли потужні спалахи сонячного вітру відразу вражають Землю, полярні сяйва можуть розповсюджуватися в напрямку екватора.

У Сполучених Штатах Америки вдалося зафіксувати полярне сяйво над Долиною Смерті у Каліфорнії. Його причиною став потужний сонячний шторм наприкінці лютого.

В Нідерландах у ніч проти 27 лютого також зафіксували рідкісне природне явище північне сяйво.

Generated by Feedzy