Понад сто країн візьмуть участь в Глобальному саміті миру – Зеленський

Головна Сторінка » Понад сто країн візьмуть участь в Глобальному саміті миру – Зеленський

Участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії вже підтвердили 106 країн світу.

У тому числі, на саміт приїдуть 70-75 лідерів держав. Про це під час спілкування з представниками ЗМІ на полях конференції “Діалог Шангрі-Ла” розповів президент Володимир Зеленський.

За його словами, підтвердили свою участь у саміті також Сполучені Штати Америки. Однак, поки невідомо, чи приїде президент Джо Байден.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи визнає Україна Палестину: Зеленський пояснив

“Але в будь-якому випадку я думаю, що у нас є шанс, що президент буде. Головне, що США підтвердили участь на найвищому рівні. Що стосується Китаю, то він не підтвердив свою участь на будь-якому рівні”, – сказав Зеленський.

За його словами, США нині мають контакти з деякими державами та заохочують їх брати участь у Саміті миру. Натомість Китай працює над тим, щоб країни не приїжджали на саміт.

Зеленський також додав, що Україна запросила на саміт миру і Палестину, й Ізраїль.

“Ми запросили всі країни на наш саміт. Ми готові чути кожну думку. Не запрошеними були представники Росії”, – зазначив Зеленський.

Україна відкидає альтернативний “мирний саміт” Китаю.

Якщо Пекін продовжить підтримувати окупантів, то війна Росії проти України буде йти довше. Президент Володимир Зеленський сказав про це під час спілкування зі ЗМІ на конференції “Діалог Шангрі-Ла” у Сінгапурі. Він наголосив, що Україна без позитиву сприймає відмову Китаю взяти участь у саміті.