fbpx

Порошенко: українська молитва в Лаврі наближає нашу перемогу

Головна Сторінка » Порошенко: українська молитва в Лаврі наближає нашу перемогу

Петро і Марина Порошенки у день Богоявлення, Хрещення Господнього взяли участь у Божественній літургії, яка відбулася в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Літургію очолив Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній. Віряни помолилися за невинних жертв російської агресії, за перемогу України і за українське військо.

“Чотири роки тому 15 грудня я казав, що я молюся, сподіваюся і чекаю, що молитва створеної тоді об’єднаної Православної Церкви України відбудеться на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври”, сказав Петро Порошенко журналістам після служби.

“Господь почув наші молитви, і сьогодні вже відбувається друга служба Божа. Дуже важливо, що українська церква і українська мова прийшли в Києво-Печерську давру, у святиню. І ми бачили сьогодні, скільки очей світятилися радістю”, говорить Порошенко.

“Ми молилися за перемогу України, за звільнення українських земель від чужинців, ми молилися за спокій душі українських воїнів, за невинних жертв Бучі та Ірпеня, Маріуполя і Сєвєродонецька, Лисичанська, Тростянця, і зараз невинних жертв Дніпра та Броварів”, зазначає п’ятий президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митрополит Епіфаній вдруге служить у Ларві ‒ трансляція

“Це була світла молитва. Я маю велике щастя молитися на богослужінні нашої церкви у Києво-Печерській Лаврі. Думаю, що це наближає той день, коли абсолютно добровільно ми передамо Києво-Печерську лавру Православній Церкві України”, говорить Порошенко.

Він також зауважив, що не варто робити з церкви московського патріархату “мучеників”. “Вони мають зробити вибір: або вони йдуть до української церкви, або вони представники російської церкви загарбників. І далі дати народу самостійно визначати ставлення до них. Вони не є мучениками. Їм ще дуже-дуже довго спокутувати гріхи руйнації української держави, до яких більшість з них була причетна”, наголошує Порошенко.

П’ятий президент привітав усіх вірян зі святом Богоявлення. “І приходьте в Лавру в українську Лавру”, закликав Порошенко.

Урочисту Божественну літургію з нагоди свята Богоявлення та Хрещення Господнього предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній проводить в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Дозвіл від міністерства культури та інформаційної політики України ПЦУ отримала, а з Національним заповідником “Києво-Печерська Лавра” підписано відповідну угоду. Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Generated by Feedzy