Порошенко з міністром оборони Канади виступили на проукраїнському мітингу у Галіфаксі

Головна Сторінка » Порошенко з міністром оборони Канади виступили на проукраїнському мітингу у Галіфаксі

П’ятий президент Петро Порошенко у Галіфаксі разом з міністром оборони Канади Білом Блером виступили перед учасниками мітингу, організованого українською громадою на підтримку нашої держави. Проукраїнські активісти зібралися, щоб закликати учасників Міжнародного безпекового форуму підтримувати Україну до перемоги і забезпечити вступ нашої держави до НАТО.

“Цього року ми відзначатимемо 90-ту річницю спроби Сталіна здійснити геноцид українського народу. У 2024 році ми також відзначатимемо річницю Революції Гідності, а також незаконне вторгнення росії в Крим і Донецьк у 2014 році. 24 лютого минулого року росія скоїла ще один жахливий злочин проти народу України повномасштабне вторгнення. Багато людей у світі думали, що Україна не витримає цього штурму. Але український народ показав нам, з чого він зроблений. І Вільний світ стоїть з Україною надзвичайною у своїй стійкості, своїй мужності”, сказав Біл Блер.

“Я хочу запевнити вас: Канада непохитно підтримує Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми продовжуватимемо працювати з українським народом, щоб переконатися, що він має ресурси не лише для перемоги у цій війні, а й для безпеки в майбутньому”, наголосив канадський урядовець.

Петро Порошенко подякував українській діаспорі у Канаді та США за потужну підтримку нашої держави. Він також нагадав, що Канада була першою державою, яка надала Україні допомогу після початку російської агресії у 2014 році.

“Ми з вами зустрічаємося в десяту річницю початку студентського Майдану, який розпочав Революцію Гідності. Революцію, яка показала, що український народ хоче повернутись в європейську родину народів. Забезпечити свободу і демократію в своїй країні. Влада, яка тоді була, вкрала ці надії в українського народу. Народ не змирився з цим. І я пишаюся тим, що після перемоги Революції Гідності і після президентських виборів я мав високу честь підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, що було метою революції, Угоду про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, Угоду про безвізовий режим. Ми рішуче рухалися в бік повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО, зробивши це частиною нашої Конституції”, нагадав Порошенко.

“Але 24 лютого все змінилося. Вся країна стала до зброї. Я дуже дякую вам, дорогі українці Канади, за те, що ви не припиняєте боротьбу проти росії тут, всередині Канади, у Сполучених Штатах і по всьому світу. Ваша активність, ваша небайдужість це те, що сьогодні потребує Україна. Ми маємо підтримати проукраїнські сили в Канаді, в Сполучених Штатах, не дати нікому втягнути Україну у внутрішньополітичні розборки. Україна мала, має і буде мати двопартійну підтримку, потужну коаліцію світу на свою підтримку. І ваш внесок тут величезний”, переконаний п’ятий президент.

“Дякую тим, хто сьогодні прийшов з плакатами про Голодомор. Ми маємо завжди нагадувати світу, який злочин геноциду українців вчинила росія. Ми маємо нагадувати і підтримувати тих політиків, місцевих, канадських, європейських, натівських, американських, які ставлять першим пріоритетом перемогу над росією. Я завжди закликаю партнерів: бути з Україною не стільки, скільки потрібно, а до нашої спільної перемоги. Я дякую воїнам Збройних Сил, які зберегли нашу країну і забезпечать нам всім перемогу”, сказав Петро Порошенко.

Пʼятий президент Петро Порошенко в Галіфаксі на полях Міжнародного безпекового форуму провів зустріч із міністром оборони Канади Білом Блером.

Порошенко подякував за потужну військову допомогу, яку надає Канада для зміцнення обороноздатності України, зокрема оголошення пакету допомоги у розмірі 500 мільйонів канадських доларів.