Посол США при ОБСЄ розповів, як змусити росіян більше на зазіхати на Україну

Головна Сторінка » Посол США при ОБСЄ розповів, як змусити росіян більше на зазіхати на Україну

Щоб у майбутньому унеможливити агресію авторитарних режимів проти сусідів потрібно, щоб Росія заплатила максимально високу ціну за свою агресію в Україні, і щоб витрати від війни для будь-якого агресора були більшими, ніж здобутки. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Московський мехінізм” та об’єднання республіканців з демократами: Карпентер про те, чого чекати Україні

“Шлях, щоб унеможливити подібне в майбутньому – зробити так, щоб Росія більше не досягала цілей таким шляхом. Щоб агресії завершувалися провалом для Москви. Щоб витрати для росіян переважали можливі здобутки. Усе міжнародне співтовариство має докласти максимальних зусиль, щоб росіяни заплатили за такі вчинки щонайбільшу ціну. Це також до питання про стратегічну поразку РФ в Україні. Не йдеться, щоб Росія зазнала поразки загалом як країна, але щоб програла, не змогла досягти цілей з підкорення України. Це, сподіваюсь, визначить майбутнє насильницьких дій такої природи, зробить надалі їх малоймовірними або навіть неможливими”, – сказав посол Карпентер.

Коли Україна врешті отримає західні винищувачі F-16, то не слід очікувати, що вони будуть такими корисними, як вважалося з самого початку. Таке вже було перед початком контрнаступу, коли партнери затримали постачання ЗСУ далекобійних ракет та танків, що дало росіянам можливість перегрупуватися та зміцнитися після проривів Сил оборони у Харківській та Херсонській областях. Про це у колонці для The Economist написав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.