Постачання Україні снарядів уповільнилось – Зеленський назвав причину

Головна Сторінка » Постачання Україні снарядів уповільнилось – Зеленський назвав причину

Через війну між Ізраїлем та ХАМАС постачання снарядів калібру 155 мм до України уповільнилось.

Після початку війни на Близькому Сході там там збільшили закупівлі саме таких снарядів, які потрібні Україні. Про це заявив президент Володимир Зеленський, пише Le Monde.

“Як ви думаєте, що на Близькому Сході почали купувати насамперед? 155 калібр. Наші запаси скоротилися”, – сказав Зеленський.

Видання нагадує, що Ізраїль, який користується військовою підтримкою з боку Сполучених Штатів, бомбардує Сектор Гази з того часу, як бойовики ХАМАС убили сотні мирних жителів під час нападу 7 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без допомоги Україні: Байден підписав закон про тимчасове фінансування уряду

“Це не те, що сказали США: ми нічого не даємо Україні. Ні! У нас серйозні, дуже міцні стосунки. Це нормально, всі виборюють виживання. Я не кажу, що це позитивний момент, але це життя, і ми повинні захищати те, що належить нам”, – сказав Зеленський.

Росія та Україна щосили намагаються поповнити свої запаси артилерійських снарядів після майже двох років війни. При цьому союзник РФ Північна Корея уже відправила мільйон артилерійських снарядів для підтримки російського вторгнення в Україну в обмін на допомогу із супутниками.

Разом з тим Німеччина цього тижня заявила, що Європейський Союз не досягне мети щодо відправки в Україну мільйона артилерійських снарядів, незважаючи на усі зусилля.

“Сьогодні ми маємо проблеми з артилерійськими снарядами калібру 155 міліметрів. У всьому світі зараз склади порожні чи існує певний мінімум, який вам не може дати та чи інша конкретна держава. І цього недостатньо”, – додав Зеленський.

Він також привітав зусилля США щодо збільшення виробництва боєприпасів цього калібру.

Пентагон закликав Конгрес якнайшвидше ухвалити запит на додаткове фінансування, яке містить допомогу Україні й Ізраїлю.

Це дозволить продовжувати підтримувати обидві країни, виділити гуманітарну допомогу по всьому світу та зробити важливі інвестиції в Індо-Тихоокеанський регіон.