Повісток у електронному кабінеті військовозобов’язаного не буде – Міноборони

Головна Сторінка » Повісток у електронному кабінеті військовозобов’язаного не буде – Міноборони

Повісток в електронних кабінетах військовозобов’язаного не буде.

Вони можуть з’явитися в тому випадку, якщо Рада прийме законопроект про мобілізацію з відповідною нормою, заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону, пише Gazeta.ua.

Закон про е-кабінет військовозобов’язаного дозволить спростити бюрократичні питання: дозволить спростити та удосконалити взаємодію між державою та військовозобов’язаними, зазначила вона.

Завдяки електронному кабінету громадяни більше можуть фізично не відвідувати ТЦК, а мають можливість оновити свої дані з будь-якої локації. Для цього необхідно зайти в електронний кабінет, електронні сервіси або сайт Міноборони.

Запровадження е-кабінету дозволить Україні розміщувати свої системи в хмарах НАТО. Це своєю чергою посилить кіберзахист та покращить обмін даних з партнерами.

“Ми зможемо отримувати більше розвідувальних даних і Міноборони зможе визначати які міжнародні стандарти у сфері безпеки інформації застосовувати для військових систем”, – розповіла Черногоренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про призов на військову службу з 25 років

Також з’явиться можливість удосконалити взаємодію реєстру “Оберіг”. Це своєю чергою виключить помилкові або дубльовані повістки та необхідність додатковий раз ходити в ТЦК, коли це не потрібно, розповіла вона.

Також е-кабінет військовозобов’язаного дозволить автоматизувати послугу отримання статусу учасника бойових дій. Зокрема, військові зможуть подавати електронну заявку про отримання такого статусу і це буде абсолютно оперативно та швидко для всіх громадян.

“Ми зможемо зробити її гідною та виключити тривале очікування статусу. В нашому напрямку кожен третій це учасник УБД. І ми хочемо, щоб цифрові сервіси робили військові для військових”, – розповіла Черногоренко.

Чоловіки, яким виповнилось 25 років, також можуть оновити свої дані в електронному форматі та надати всю необхідно ТЦК інформацію. А вже потім очікувати або виклику до ТЦК інших дій, пояснила чиновниця.

2 квітня президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону щодо “удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану”.

Згідно з ним запроваджується електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста, йдеться у документі.

У ньому будуть відображатися відомості, які є у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.