Повна блокада кордону з Україною неприйнятна – Туск

Головна Сторінка » Повна блокада кордону з Україною неприйнятна – Туск

Для Польщі є неприйнятними вимоги протестувальників щодо повної блокади кордону з Україною.

Неможлива також повна відмова від Європейського зеленого курсу, сказав на брифінгу глава польського уряду Дональд Туск, передає Gazeta.ua.

“Я хочу говорити, як ефективно змінювати положення зеленого курсу, аби польський фермер не відчував себе постраждалим цими положеннями; і якимось чином врегулювати товарообмін з Україною, аби ефективно захистити польських виробників від нечесної конкуренції, коли продукти з України не обкладені митом і можуть без жодних обмежень впливати на європейський ринок”,- зазначив Туск.

В обох випадках є “серйозний поступ у переговорах”, вказав Туск. Він наголосив на важливості не символічних дій, а системних рішень.

Прем’єр у найближчу суботу збирається зустрітися з польськими фермерами. Сказав, що хоче поінформувати їх про “щось серйозне” у контексті Європейського зеленого курсу.

Туск закликав польського єврокомісара із сільського господарства Януша Войцєховського “нічого не зіпсувати” у завершальній фазі переговорів Варшави з Єврокомісією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туск зробив заяву про Україну і польських фермерів

У четвер прем’єр вирушить до Бухареста на зустріч лідерів європейських християнських демократів і керівництва ЄС. Він планує говорити там про необхідність змін, які будуть захищати європейський і польський ринок та виробників від неконтрольованого напливу товарів із зовні.

“Під змінами розуміємо потребу повернення до принципів, які існували у торговельних відносинах з Україною та іншими третіми країнами до війни. Ми дуже хочемо допомагати Україні, але мусимо одночасно захищати європейський і польський аграрний ринок та дбати про це незалежно від протестів фермерів”, – підкреслив Туск.

Щодо сутичок у середу у Варшаві Туск наголосив, що не буде вести переговорів з хуліганами, а лише з фермерами.

“Ті, хто порушив закон під час маніфестації, що призвело до травмування поліцейських, відповідатимуть за законом. Ми їх сприйматимемо не як фермерів, а осіб, які порушили закон”,- заявив прем’єр.

Раніше в уряді Польщі заявили про перевірки на кордоні всього українське збіжжя, яке йде транзитом.

Тим часом польські перевізники заблокували пункти пропуску “Ягодин” і “Рава-Руська” на кордоні з Україною. У черзі на території Польщі в бік України перебували 1050 вантажівок, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.