Повномасштабну операцію у Секторі Гази можуть відкласти – NYT

Головна Сторінка » Повномасштабну операцію у Секторі Гази можуть відкласти – NYT

Ізраїль може відкласти повномасштабну операцію у Секторі Гази.

Раніше це запропонував міністр оборони США Ллойд Остін, передає New York Times з посиланням на американських посадовців.

В адміністрації президента США Джо Байдена не знають, що зрештою зробить Ізраїль, оскільки посилення авіаударів і розширене наземне вторгнення за останні три дні свідчать про більш агресивну позицію.

Прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу у суботу ввечері сказав, що ізраїльські війська увійшли в Сектор Гази, щоб почати “другий етап війни”.

Але операція ізраїльських сухопутних сил зараз менша, ніж те, що анонсували Остіну та іншим американським чиновникам.

Офіційні особи США висловили стурбованість тим, що їм бракує досяжних військових цілей і що ЦАХАЛ ще не готовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Армія Ізраїлю масовано атакувала ХАМАС

У телефонній розмові з міністром оборони Ізраїлю Йоавом Галлантом Остін вказав на необхідності ретельного розгляду того, як може відбутися ця операція.

Анонімні джерела у США кажуть, що ізраїльтяни, вочевидь, вдосконалили свій план після спільних зусиль Остіна з чиновниками. При цьому у Білому домі наполягають, що не кажуть ізраїльтянам, що їм робити.

Операція може вплинути на переговори щодо заручників.

В Ізраїлі офіційно оголосили війну. Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав запровадження пункту 40 Алеф.

Цього не відбувалося із 1973 року, повідомляє державна радіостанція Ізраїлю Kan. Пункт 40 Алеф надає повну свободу дій військовим. Армія має доповідати політичному керівництву країни.

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю.

Крім того, бойовики розпочали наземне вторгнення на ізраїльську територію. Члени ХАМАС захоплювали території, вбивали людей та брали заручників. Посольство Ізраїлю в США повідомляло про 100 викрадених бойовиками ізраїльтян.

У перший день війни на територію Ізраїлю із Сектору Гази могли проникнути до 1 тис. бойовиків угруповання ХАМАС. За даними ЦАХАЛ, для цього терористи використали зроблені в прикордонному паркані безпеки декілька десятків “дірок”.

Іран із серпня готував із угрупованням ХАМАС комбінований план вторгнення в Ізраїль. Представники служби безпеки Ірану допомогли ХАМАСу спланувати атаку й дозволили напад під час зустрічі в Бейруті минулого понеділка.