Саміт Європейської ради 6 березня стане поворотним моментом для безпекової архітектури континенту.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга написав про це у Facebook.
“Вчора в Брюсселі відчувалося, що ми перейшли на іншу стадію – від консолідації та обʼєднання до конкретних дій. Це був важливий саміт Європейської ради, який, мабуть, згодом увійде до підручників історії як поворотний момент для європейської безпекової архітектури”, – зазначив він.
Сибіга додав, що участь у саміті української делегації на чолі з президентом Володимиром Зеленським свідчить про те, що безпека України та Європи неподільна.
Міністр повідомив, що всі переговори були спрямовані на якнайшвидше досягнення справедливого та стійкого миру, гарантованої безпеки для України.
“Критично важливу роль у досягненні цієї мети відіграє залучення США. Як сказав учора Президент, українсько-американська робота триває і наступного тижня очікуємо на важливі результати”, – написав Сибіга.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт ЄС підтримає створення “Східного щита”, який захистить лише Євросоюз без України
У рішенні за підсумками вчорашнього саміту ЄС підтвердив свою відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України, а також готовність забезпечити надійні безпекові гарантії.
Саміт також продемонстрував спільну позицію, що мирні переговори можливі лише на умовах України та за її участі, ЄС підтвердив сталість підтримки України, а також закликав держави-члени терміново збільшити постачання зброї, щоб Україна була максимально сильною як до, так і після завершення війни, зазначив міністр. Окрім того, ЄС спрямує всі зусилля на розвиток власної оборонної промисловості, “частиною якої Україна вже є”.
“Дякую партнерам за солідарність і стратегічне бачення. Європа не просто прокинулася. Європа діє. І це головний висновок вчорашнього саміту в Брюсселі”, – підсумував міністр.
Євросоюзу не вдалося перехопити ініціативу у переговорах по Україні. Чому це не зрада, – розбиралася Gazeta.ua.
Водночас у підсумковій заяві сказано: європейські країни самотужки, без США, реагуватимуть на зовнішні загрози “з усіх боків”. Це може означати, що спільна відповідь всього ЄС, приміром, на російську дронову атаку не передбачатиметься автоматично, а погоджуватиметься – у кожному конкретному випадку.