Пояснили, чому ракетоносії РФ на понад тиждень зникли з Чорного моря

Головна Сторінка » Пояснили, чому ракетоносії РФ на понад тиждень зникли з Чорного моря

Російські ракетоносії вже понад тиждень не з’являються в Чорному морі.

Водночас загрозу з моря Генштаб оцінює як стабільно високу, заявила 27 лютого керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Діяльність сил оборони і погодні умови не сприяють тому, аби корабельне угруповання РФ було максимально розгорнуте і дозволяло собі маневрувати так, як раніше це було в акваторії Чорного моря. Наразі ракетоносії вже тиждень не з’являються на відкритих просторах, перебуваючи в пунктах базування. Але пам’ятаємо, що вони споряджені і готові до застосування. Щоб з’явитися на бойовому чергуванні їм достатньо 2-3 години. Також ворог може застосувати ракети із акваторії самої бухти, хоча це суперечить здоровому глузду і заходам безпеки, але такі факти ми вже фіксували”, – повідомила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як поводиться російська авіація після знищення А-50

Гуменюк повідомила також, що активізуючи натомість повітряну розвідку за допомогою дронів, ворог намагається компенсувати відсутність в повітряному просторі свого розвідувального пункту А-50.

“Вони втратили свої “очі” і зараз намагаються в будь-який інший спосіб компенсувати цю відсутність. Безпілотники, які мають розвідувальний характер, зараз насичено збирають інформацію як уздовж лінії бойового зіткнення, так і намагаючись це зробити глибше по Україні. Ми бачимо їхню активність, відстежуємо і навіть по зведеннях нашого повітряного командування очевидно, що працюємо по них. Фактично щодня з’являється інформація про збиття подібних безпілотників”, – зазначила речниця.

23 лютого у районі Азовського моря українські війська знову збили російський літак-розвідник А-50.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук підтвердив знищення літака-розвідника А-50 російських окупантів.

А-50 – російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, яким росіяни керують атаками ударної авіації і виявляють у небі українські літаки.