Сигнал повітряної тривоги під час застосування росіянами балістичного озброєння може оголошуватися одночасно з “прильотом”.
Це відбувається через те, що зброя такого типу має величезну швидкість, тож часу на реагування залишається мало, заявив у неділю, 17 вересня, речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua. Водночас у разі оголошення повітряної тривоги українці все одно мають проходити в укриття та дбати про свою безпеку.
“Тривоги бувають різними і є різні підстави для оголошення повітряних тривог. Якщо застосування балістики, то часу зовсім мало. Іноді тривога оголошується приблизно одночасно з прильотами. На жаль, такі реалії, від цього нікуди не дінешся. Або ж це може бути застосування реактивних систем залпового вогню”, сказав він.
Затяжні тривоги часто пов’язані з небезпекою від ударних дронів-камікадзе типу Shahed. Такий БПЛА може летіти зі швидкістю близько 100 км/год і тривалий час перебувати в межах одного регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ранкова атака: розказали про нову тактику російських обстрілів
Спікер Повітряних сил ЗСУ наголосив, що українські захисники показують чудові результати у знищенні ворожих повітряних об’єктів. Проте небезпеку для людей становлять зокрема й уламки ракет та знищених ППО ворожих цілей.
“Коли по дві години, як от сьогодні, лунає тривога це не просто так. Не будуть оголошувати тривогу в кожному селі, де летить зараз дрон. Місцеві адміністрації також можуть залучатися до оголошення цих тривог по області. У Shahed швидкість різна. По них можуть працювати засоби ураження, зокрема авіація. Тому є небезпека навіть коли ми впевнені в роботі нашої ППО, є загроза падіння уламків і можуть бути наслідки”, пояснив Ігнат.
У ніч проти 17 вересня оголосили повітряну тривогу в Києві та по всій Україні. Повітряні сили попередили про ракетну небезпеку.
Близько 5:57 там заявили, що ракети змінили свій курс в напрямку Одеської області. О 6:08 пролунав потужний вибyx в Одесі.