fbpx

Працював професіонал: у МВС розповіли про хід розслідування замаху на Шефіра

Головна Сторінка » Працював професіонал: у МВС розповіли про хід розслідування замаху на Шефіра

У справі про замах на першого радника президента Сергія Шефіра тривають оперативно-слідчі дії.

Призначено близько 30 експертиз. Правоохоронці продовжують аналізувати величезний обсяг даних, здобутих з відповідних камер. Про це розповів перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю РБК-Україна.

“Ми провели безпрецедентний комплекс оперативно-слідчих заходів і певна частина з них ще триває. Поліцейські і нацгвардійці вивчили 430 гектарів місцевості район, в якому було вчинено цей злочин на предмет виявлення можливих речових доказів. Окремі ділянки згідно з імовірним маршрутом відступу злочинця ми пройшли навіть двічі. І навіть під час другого огляду ми знайшли додаткові речові докази”, – каже Єнін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замах на Шефіра: на допити викликають людей з “дуже відомими іменами”

Зараз можна однозначно стверджувати, що працював професіонал.

“Я не хотів би поки давати додаткових коментарів щодо основних доказів речового характеру, які ми на сьогоднішній момент маємо, щоби не зашкодити слідству. Але я більш ніж переконаний, що поліція в цьому випадку спрацює на “відмінно”, і ми зможемо повідомити суспільству вже найближчим часом про просування в розслідуванні цього резонансного кримінального провадження”, – розповів посадовець.

На розкриття замаху кинули потужні сили. І справа не лише в тому, що Шефір близька до президента людина. Є й певна вимога суспільства, додав Єнін.

Допомогу в розслідуванні, зокрема й технічну, запропонували США та Велика Британія. Правоохоронці працюють спільно. Є впевненість, що спільно вийдуть на той результат, який очікує суспільство.

Уранці 22 вересня на дорозі між селами Лісники й Ходосівка в Обухівському районі Київської області обстріляли автомобіль першого радника президента Сергія Шефіра.

Він саме їхав на роботу. Засідка чекала в лісі. За попередніми даними, стріляли з автоматичної зброї калібру 7,62 мм.

Шефір не постраждав. Водієві дісталося дві кулі. Поранений зміг вивести авто з-під вогню.

Розглядають три основні версії злочину: у зв’язку з державною діяльністю потерпілого, з метою тиску на вище керівництво держави й для дестабілізації політичної ситуації в країні. Також розглядають версію за участі спецслужб іноземних держав.