Прайс до $12 тис: СБУ прикрила вісім каналів втечі “ухилянтів” за кордон

Головна Сторінка » Прайс до $12 тис: СБУ прикрила вісім каналів втечі “ухилянтів” за кордон

Служба безпеки України системно викриває канали незаконного переправлення за кордон громадян призовного віку.

Під час комплексних заходів в декількох областях України ліквідовано вісім нових схем та затримано 15 організаторів нелегальних “трафіків”. Вартість таких “послуг” ділки оцінювали по-різному. Максимальна сума становила $12 тис. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Вони обіцяли своїм клієнтам вивезти їх за межі нашої держави на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Так, у Києві повідомлено про підозру столичному адвокату. За гроші він пропонував фіктивні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я.

Ще один канал нелегальної міграції в столиці заблокували співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ.

Співробітники СБУ затримали одну із організаторок оборудки на отримані 10 тис. за пакет фіктивних документів для виїзду до ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Спакували” зрадника, який шпигував за бойовою авіацією ЗСУ

На Івано-Франківщині затримано двох місцевих жителів, один з яких мав російський паспорт. Вони допомагали військовозобов’язаним нелегально потрапити до однієї з країн Євросоюзу через віддалені стежки Карпат.

На Львівщині ліквідовано ще два канали незаконної міграції. До організації першого причетний керівник групи одного з місцевих добровольчих формувань.

Іншу схему налагодили двоє мешканців обласного центру, які за гроші “влаштовували” своїх клієнтів водіями міжнародних рейсів і навіть оформлювали для них водійські посвідчення.

На Закарпатті співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ блокували ще три схеми втечі “ухилянтів”.

Зловмисники спеціалізувались на виготовленні фальшивих документів для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

Наступні два канали нелегальної міграції організували шість місцевих жителів. Вони допомагали своїм клієнтам перейти кордон через так звану “зеленку”.

За всіма викритими фактами тривають розслідування за статтею незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Військова контррозвідка Служби безпеки України провела спецоперацію на Львівщині.

Під час комплексних заходів нейтралізовано агентурну мережу ГРУ, яка шпигувала за Силами оборони на Яворівському полігоні.

Наразі всіх учасників агентурної групи викрито. Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми або довічне ув’язнення, повідомила 6 червня пресслужба СБУ.