fbpx

Президент Чехії заявив про небажані сценарії поразки РФ: Кулеба відреагував

Головна Сторінка » Президент Чехії заявив про небажані сценарії поразки РФ: Кулеба відреагував

Президент Чехії Петр Павел вразив своїм поглядом щодо можливого програшу Росії у війні з Україною.

Він застеріг, що Захід та Україна мають уникнути небажаних сценаріїв російської поразки. Про це він заявив під час “Українського ланчу”, який організував український бізнес в межах Мюнхенської безпекової конференції, передає “Європейська правда”.

За даними видання, Петр Павел не погодився із заявою глави МЗС України Дмитра Кулеби щодо безальтернативності повернення Криму та міжнародного покарання Росії. На це президент Чехії зазначив, що Заходу варто утримуватися від підтримки того чи іншого сценарію.

“Нам треба бути обережним у тому, щоби підштовхувати Україну до певного результату. Можливо, у якийсь момент Україна змінить своє бачення”, сказав він.

Також чеський президент висловив стурбованість про те, що різкі сценарії для РФ призведуть до її розпаду.

“Можливо, що це призведе до розвалу Росії… Якщо буде розвалена Росія, то у нас може бути більше проблем, нам не буде з ким вести переговори про роззброєння”, наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий день Мюнхенської конференції: основні заяви і фото

Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на цю заяву і закликав союзників та партнерів вірити в Україну та не готувати її до найгіршого.

“Я дуже уважно слухаю багатьох друзів України. І я бачу, що нам потрібно подолати певну інтелектуальну пастку. Коли ми підтримуємо Україну, потрібно також вірити в Україну та не готувати Україну до найгіршого”, сказав Кулеба.

Він наголосив, що щодня в Україні ухвалюється багато рішень, які потребують великої відповідальності, і українці знають, що таке обережність, оскільки від цих рішень залежить майбутнє країни.

“Але коли підтримуєте нас, не готуйте нас до гіршого. Є різниця між тим, щоб сказати: “Україна повинна поступитися” та “Україна може поступитися”. Ми повинні вірити у перемогу. Без цього не можна бути раціональним та системним”, сказав глава МЗС.

Він також нагадав, що на Мюнхенській конференції рік тому перед початком повномасштабного вторгнення “мало хто вірив, що ми виживемо”.

“Вірте в Україну та підтримуйте Україну. І ми переможемо. І ви всі переможете”, додав Кулеба.

Зважуючи на ризики, які виникають у війні Росії проти України, треба пам’ятати, що найбільшим серед них є перемога російського диктатора Володимира Путіна.

Це стало би не лише трагедією для України, і не лише викликом для Європи, але й глобальним викликом. Про це на Мюнхенській конференції з безпеки заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Тому, за словами Столтенберґа, в інтересах самих партнерів допомагати Україні, і вони продовжать це робити.

Generated by Feedzy