Президент Фінляндії попередив європейських лідерів про загрозу ядерної війни

Головна Сторінка » Президент Фінляндії попередив європейських лідерів про загрозу ядерної війни

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо попередив європейських лідерів і громадян, аби вони не були самовдоволеними і не відкидали ризики ескалації війни, яку Росія веде проти України.

Він наголосив, що війна в Україні триватиме довго, і події можуть розвиватися у несподіваний спосіб. Зокрема, все ще може дійти до використання ядерної зброї. Про це він заявив в інтерв’ю The New York Times.

“Ми перебуваємо в дуже чутливій ситуації. Навіть дрібниці можуть сильно змінити ситуацію і, на жаль, на гірше. Це ризик широкомасштабної війни. Ризик застосування ядерної зброї величезний”, каже Нііністьо.

Враховуючи ці ризики, він закликав критиків без політичної відповідальності, які називають політику президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо постачання складних далекобійних ракет і безпілотників Україні надто обережною, зрозуміти вагання лідерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залучити Китай: Шольц закликав до нових переговорів про ядерне роззброєння

“Є різниця між тими, хто несе відповідальність, і тими, хто її не має. У Фінляндії ми також чуємо, що Америка повинна зробити те чи інше. І я просто хотів зазначити, що якщо є ескалація великої війни, це буде світова війна, і ядерний ризик стає явно більшим”, сказав він і закликав усіх “розуміти позицію тих, хто несе відповідальність”.

Нііністьо утримався від оцінок щодо того, скільки триватиме війна, як вона закінчиться, яким буде життя після. Водночас він наголосив, що після завершення війни Росія залишиться, і потрібно буде шукати способи комунікації з нею.

“У тому, щоб переконатися, що Росія не повернеться до війни після встановлення миру в Україні, є великий європейський інтерес”, сказав він.

Президент наголосив, що потрібно встановити довірливі взаємини, щоб “за дверима не чекала нова війна”.

“Я маю на увазі не якусь велику дружбу, а здатність терпіти, навіть трохи розуміти один одного”, резюмував він.

Міністр закордонних справ країни-агресорки Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Сполучені Штати Америки “ведуть війну” проти РФ.

Про це Лавров сказав в інтерв’ю одному з російських пропагандистів, повідомила “Європейська правда”.

Російський міністр заявив, що Україну “довгі роки готували для того, щоб вести боротьбу для завдання стратегічної поразки Росії”.