Президент присвоїв Джемілєву Героя України

Головна Сторінка » Президент присвоїв Джемілєву Героя України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України лідеру кримськотатарського народу, народному депутату Мустафі Джемілєву.

Глава держави привітав Джемілєва з 80-річчям. Про це повідомив сайт президента.

Зеленський подякував нардепу за відстоювання інтересів нашої держави та його боротьбу за права кримських татар.

“Хочу подякувати вам за те, що ми разом у цій боротьбі. Бажаю вам багато здоров’я, щоб побачити нашу справедливу перемогу, відновлення територіальної цілісності й суверенітету України. Крим – це Україна”, – сказав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший пішов: у Криму почали палити військкомати окупантів

Джемілєву присвоєно звання Героя України за визначний особистий внесок у становлення та розбудову України, мужність і самовідданість у відстоюванні прав кримськотатарського народу, багаторічну плідну політичну та громадську діяльність.

Джемілєв заявив, що для нього честь отримати найвищу відзнаку. Адже за два роки повномасштабної війни її одержують воїни, які ціною свого життя відстоюють свободу, територіальну цілісність і незалежність України.

“У таких обставинах це нагородження має для мене величезний сенс. Це водночас і велика моральна підтримка для наших співвітчизників, які вже десятий рік перебувають в окупації”, – сказав Джемілєв.

“Ваші слова про те, що ця війна не може бути закінчена доти, поки не буде звільнено останній квадратний метр нашої території, вселяють упевненість, що ми здобудемо свободу. Мені сьогодні вже 80 років, і в мене на цій землі ще одна мрія: повернутися на свою батьківщину й бути похованим на своїй землі”, – звернувся ювіляр до президента.

Мустафа Джемілєв – політичний і громадський діяч, учасник дисидентського руху.

Під час радянського режиму був сім разів судимий, провів 15 років у засланнях.

З 1998 року до нині народний депутат України впродовж шести скликань. Був головою Меджлісу кримськотатарського народу.