fbpx

Президент призначив директора Державного бюро розслідувань

Головна Сторінка » Президент призначив директора Державного бюро розслідувань

Директором Державного бюро розслідувань став Олексій Сухачов.

Відповідний указ президент України Володимир Зеленський підписав 31 грудня.

Директор ДБР призначається на п’ять років.

До цього майже два роки ДБР керували люди зі статусом “виконувач обов’язків”: Ірина Венедіктова, яка зараз працює генпрокуроркою, потім її заступники – Олександр Бабіков та Олександр Соколов.

Олексія Сухачова називали фаворитом конкурсу на посаду директора ДБР.

Він був серед тих прокурорів, які не пройшли перевірку на професійність і доброчесність – її у 2019 році влаштував тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка. Сухачов завалив тест на знання законодавства, через що його звільнили.

Сухачов став виконувачем обов’язків директора ДБР у вересні 2020 року, а до цього недовго обіймав посаду заступника директора бюро.

Він закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого у Харкові та має ступінь доктора юридичних наук.

З 2000 року розпочав військову службу в органах державної безпеки, пройшов шлях від слідчого, оперуповноваженого до заступника Головного управління Центрального управління СБУ. У 2017-2019 роках працював заступником начальника департаменту Генеральної прокуратури України, у 2019-2020 проходив військову службу у Службі зовнішньої розвідки України.