fbpx

Президент узаконив зміни в роботі ВЛК

Головна Сторінка » Президент узаконив зміни в роботі ВЛК

Президент Володимир Зеленський підписав два законопроєкти що стосуються медицини у галузі оборони.

Документи дозволяяють створювати військово-лікарські комісії при державних і комунальних закладах охорони здоровʼя і спрощують оформлення довідки про обставини травматизації військового під час воєнного стану. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Закони набудуть чинності наступного дня після їх публікації.

Що передбачає законопроєкт про ВЛК

Раніше військово-лікарську експертизу могли проводити тільки комісії, створені при територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки та закладах охорони здоровʼя Міноборони, СБУ.

Існувала правова неврегульованість, яка не дозволяла створювати ВЛК при інших закладах охорони здоровʼя сектора безпеки і оборони. Зокрема Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для військових створили сервіс із відповідями

До закону додали весь склад сектора безпеки та оборони, а також дозволили створювати ВЛК при закладах охорони здоровʼя як державної, так і комунальної власності.

Законопроєкт щодо удосконалення оформлення документів і лікування

Документ дозволяє не проводити розслідування про обставини отримання травми в зоні бойових дій.

Довідка про травму (поранення, контузію, каліцтво) складається протягом п’яти днів на підставі рапорту безпосереднього командира військового і відповідного наказу командира військової частини.

У такий самий строк довідка направляється до військового закладу охорони здоровʼя або до терцентру комплектування і соціальної підтримки.

Також запроваджується механізм направлення медичних та інших документів до військового закладу охорони здоровʼя або терцентру і до військової частини.

У разі неможливості направлення документів в електронному вигляді обовʼязок направити документи в паперовому покладається на заклад охорони здоровʼя або терцентр.

Реформа лікарських комісій

Проходження військово-лікарської комісії стане швидшим і зручнішим.

Впровадять електронні черги запису, повідомило Міністерство оборони.

Зміни передбачають окреме фінансування оплати послуг медичних працівників, які залучені до проведення медоглядів.

Сказали про доступний сервіс.

У березні в уряді заявили, що проходження комісій реформують. Прем’єр сказав про міжнародні стандарти.

2 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкти щодо удосконалення роботи ВЛК та оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Generated by Feedzy