У Чилі опозиційні законодавці ініціювали 13 жовтня процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєра у зв’язку з розслідуванням Pandora Papers.
Нові подробиці угоди продажу гірничодобувної компанії свідчать про можливі порушення з боку Піньєра, пише Reuters. Прокуратура заявила, що почне розслідування можливих звинувачень у корупції, пов’язаних із хабарництвом, а також податкових порушень, пов’язаних із продажем.
“Серед них є документи, які описують операцію з продажу в 2010 році рудника Домінга, великого проєкту з видобутку міді та заліза в Чилі. У той час бізнесмен-мільярдер Піньєра був на першому році свого першого президентського терміну”, – йдеться у повідомленні.
Розслідування Pandora Papers викликали суперечки в Чилі напередодні президентських виборів і виборів до законодавчих органів, які відбудуться у листопаді. Продаж уже розглядали у суді в 2017 році. Тоді позов відхилили.
Один із ініціаторів процедури імпічменту, депутат від лівої нижньої палати Хайме Наранхо заявив, що Піньєра “відкрито порушив Конституцію, серйозно підірвавши честь нації”. Для просування процесу імпічменту потрібно 78 голосів у нижній палаті депутатів.
Піньєра відкинув звинувачення і стверджує, що порушень у контракті виявлено не було.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУшник зривав скандальний фільм про Зеленського – у Баканова заперечують
Низка світових ЗМІ 3 жовтня опублікували розслідування на базі масштабного витоку конфіденційних документів, відоме як Pandora Papers. Pandora Papers – глобальний витік документів, з яких стало відомо про секретні активи, таємні угоди й приховані статки найбагатших людей світу. У Pandora Papers зібрана інформація про активи й таємні угоди 130 найбагатших людей світу, серед яких понад 30 топполітиків. Над документами із проєкту Pandora Papers працювала команда з понад 600 журналістів зі 117 країн світу – члени The International Consortium of Investigative Journalists. Від України над цими проєктами працювало й працює “Слідство.Інфо”.