Зйомки фільму “Сірі бджоли” розпочались у Луганській області. Це стрічка про життя людей у “сірій зоні” поблизу лінії фронту на Донбасі. Основою для картини стала однойменна книга Андрія Куркова. 2018 року вона увійшла у “короткий список” “Книги року ВВС”. Її переклали англійською, німецькою, французькою, данською мовами. Фільм знімають за підтримки Держкіно. Режисер стрічки – Дмитро Мойсеєв.
Про це повідомляє у Facebook Держкіно.
“Це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це про ті зміни, які відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути, як раніше. Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба. І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання”, – розповів письменник, автор книги “Сірі бджоли” Андрій Курков.
За сюжетом, у маленькому прифронтовому селі без електроенергії, залишились жити тільки двоє “ворогів дитинства”. Сусіди-пенсіонери ведуть свій побут під періодичними обстрілами. Час від часу перетинаються для розмов. В обидвох життя не склалося. Тепер вони стараються облаштувати мирне існування, але все руйнується, коли в село прибуває російський снайпер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два “Гамлети” і “Собаче серце” по-українськи: запрацювала театральна онлайн платформа – що там можна подивитись
“Ця історія мене привабила тим, що фокус уваги не на війні, а на людині, внутрішній світ персонажів більший за зовнішній. І всі хочуть миру зовні і всередині”, – розповів режисер Дмитро Мойсеєв.
Головні ролі в фільмі виконують Віктор Жданов та Володимир Ямненко. Фільм зніматимуть протягом двох місяців.
В український прокат вийшла друга повнометражна стрічка режисера Олега Сенцова “Носоріг”. Кримінальна драма розповідає про життя бандитів в Україні 1990-х. Сценарій картини Олег Сенцов написав 2012-го, ще до його незаконного арешту й ув’язнення в РФ. За 10 років сюжет і повороти сценарію не змінились. Більше про створення фільму читайте тут.