Проблеми з пам’яттю і не тільки: чим загрожує куріння

Головна Сторінка » Проблеми з пам’яттю і не тільки: чим загрожує куріння

Тютюн негативно впливає на роботу мозу.

Про це повідомив Центр громадського здоров’я.

Нікотин речовина, що знаходиться у тютюнових виробах (сигарети, зокрема електронні, сигари, тютюнові вироби для електричного нагрівання, бездимний і жувальний тютюн), і є основною причиною залежності від них.

Вплив нікотину на мозок

Порушення кровообігу

Нікотин звужує кровоносні судини, зокрема ті, які забезпечують кров’ю мозок. Це призводить до порушення кровообігу у мозку, що може викликати головний біль, головокружіння та інші проблеми.

Підвищення ризику інсульту

Через звуження кровоносних судин, знижується притік крові до мозку, що підвищує ризик розвитку інсульту.

Зниження когнітивної функції

Тривале вживання нікотину може призвести до порушення когнітивних функцій, зокрема проблеми з пам’яттю, концентрацією і навчанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як попрощатися з алкоголем. П’ять порад

Зміни в мозку

Нікотин може змінювати структуру та функції мозку, особливо в областях, пов’язаних із винагородою, насолодою, голодом. Це включає зміни у кількості нейромедіаторів, які контролюють настрій і поведінку.

Репродуктивна функція

Вплив нікотину може викликати зміни у репродуктивній системі обох статей зниження фертильності, проблеми з ерекцією у чоловіків і зміни у менструальному циклі у жінок.

Дослідження також показали, що під час вагітності вплив нікотину на мозок ненародженої дитини може призвести до розладів у розвитку, зокрема зниження розумових здібностей і проблеми з поведінкою.

“Кинути курити найкраще рішення для вашого здоров’я”, пише Центр громадського здоров’я.

Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози. Тютюновий дим містить понад 7 тис. хімічних елементів. З яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання.

Електронні пристрої для куріння теж є небезпечними для оточення.

Міністерство охорони здоров’я надало поради, як кинути курити.